Osiem hybrydowych radiowozów trafiło do opolskiej policji. Jeden z nich będzie patrolował nasz powiat

6

Na drogach Opolszczyzny pojawiło się właśnie 8 nowych oznakowanych radiowozów. Pojazdy Suzuki Swace trafiły do komend powiatowych oraz miejskiej naszego województwa. A wszystko to w ramach projektu ,,Ekologiczne patrole Policji 2022 r.” Teraz samochody będą służyć policjantom w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.

Trzeciego sierpnia, na parkingu przy Parku 800-lecia w Opolu odbył się briefing prasowy dotyczący przekazania 8 nowoczesnych-ekologicznych radiowozów opolskim policjantom. Suzuki Swace, które trafią do policjantów z Opola (2 szt.), Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Nysy, Olesna i Prudnika.

W wydarzeniu uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu Pani Aleksandra Drescher oraz naczelnik Wydziału Transportu KWP w Opolu kom. Jarosław Gajos.

Na początku spotkania insp. Rafał Stanisławski podkreślił, jak ważna jest modernizacja policyjnego sprzętu i jaki wpływ ma to na jego niezawodność w codziennej eksploatacji. Opolscy policjanci sukcesywnie uzupełniają swoją flotę o nowe jednostki. Zakupione samochody są niewątpliwie dużym wsparciem w codziennej służbie i przyczyniają się do komfortu pracy. Dodatkowo są ekonomiczne. Świetnie sprawdzają się podczas codziennej służby. Teraz posłużą do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.

Z kolei Pani Aleksandra Drescher podkreśliła walory ekologiczne użytkowanych pojazdów oraz bardzo dobrą współpracę z opolskimi policjantami. Przekazała podziękowania dla Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Rafała Kochańczyka. Natomiast naczelnik Wydziału Transportu KWP w Opolu kom. Jarosław Gajos przybliżył parametry techniczne radiowozów. Nowe radiowozy Suzuki Swace posiadają silnik spalinowy i hybrydowy o łącznej mocy 170 koni mechanicznych. Na karoserii tych pojazdów widnieje również nasze policyjne hasło „Pomagamy i Chronimy”.

Radiowozy zostały dofinansowane w połowie ze środków budżetu Komendy Głównej Policji i WFOŚiGW w Opolu w ramach zadania „Ekologiczne patrole Policji 2022 r.” Całkowita wartość projektu to ponad 900 000 złotych. Jego realizacja miała na celu wymianę najbardziej wyeksploatowanych radiowozów na nowoczesne, ekologiczne i przyjazne środowisku. W efekcie opolscy policjanci będą bezpiecznie dla społeczeństwa i środowiska realizować ustawowe zadania Policji.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu

 

6 KOMENTARZE

  1. No tak!!!! Zamiast zatrudnić bardzo dobrego mechanika do serwisowania radiowozów i usuwania usterek, zajeżdża się niesprawny wóz a potem wymienia. Ciekawe ile mają przejechane kilometrów sprzedawane za grosze znajomkom auta?nie czytałem aby policja robiła takie przetargi jak wojsko.

Skomentuj