Osadzeni w kozielskim zakładzie karnym szyją maseczki ochronne dla mieszkańców

2

Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle przekazało do Oddziału Zewnętrznego Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich z siedzibą w Koźlu przy ul. Racławickiej materiały, z których powstają maseczki ochronne. Szyją je sami osadzeni.

– Dzisiaj, kiedy epidemia przybiera na sile, wszystkie ręce do pracy są potrzebne. Dlatego z radością przyjęliśmy wiadomość, że oddział ZK nr 2 włączył się w akcję tworzenia bawełnianych osłon na twarz. Partia blisko 500 maseczek będzie gotowa prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia – przekazali członkowie Patriotycznego Kędzierzyna-Koźla.

Maseczki uszyte będą z bawełny i będą się nadawały do wielokrotnego użytku. SPKK poinformuje w najbliższych dniach, w jaki sposób będzie można je nieodpłatnie otrzymać.

Dziękujemy osadzonym, że włączyli się z tą akcję, która ma pomóc w walce z epidemią – mówi Piotr Niewadzisz, wiceprezes stowarzyszenia.

Wychowawcy oddziału zewnętrznego strzeleckiej „dwójki” podkreślają, że udział w akcji jest elementem resocjalizacji osadzonych.

Stowarzyszenie wspierane przez sympatyków i wolontariuszy już na początku kwietnia ruszyło z wytwarzaniem maseczek, które bezpłatnie trafiają do mieszkańców miasta.

2 KOMENTARZE

  1. Pan minister zdrowia to chyba powinien się leczyć . Trzy tygodnie temu w TV powiedział że maseczki pomogą jak umarłemu kadzidło . Teraz każe każdemu nosić maseczki. Chyba ze zdrowiem coś nie tak.

  2. No bo nie pomogą, wtedy mówił szczerze a teraz mówi co mu prezes kazał. Maseczka to tak dla pokazania, że można zrobić z zarazą. Ciekawy jestem jak w Szwecji będzie, czy mieli rację czy nie, by zrobić inaczej niż inni.

Skomentuj