Organizują akcję pomocy Polakom na Kresach. Każdy może przekazać paczkę [LISTA PRODUKTÓW]

13

To jubileuszowa, dziesiąta edycja akcji „Jeden naród ponad granicami”. Organizatorzy ze Stowarzyszania Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle przygotują paczki, które następnie trafią do Polaków z Kresów Wschodnich. Każdy może dołączyć do tej szlachetnej inicjatywy, która potrwa do końca kwietnia.  

Przez ostatnią dekadę trwania akcji w naszym mieście setki, jak nie tysiące paczek z darami pojechało do rodaków na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Co roku do inicjatywy włącza się wiele firm, instytucji, szkół, przedszkoli, parafii, jak również zwykłych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Swoim patronatem honorowym objęła ją także prezydent Sabina Nowosielska.

Do akcji przystąpić może każdy przygotowując własną paczkę. W każdej z nich powinny się znaleźć:

 1. Cukier 1 kg – 3 sztuki
 2. Konserwy mięsne lub rybne 300 g – 1 sztuka
 3. Ryż 1 kg – 1 sztuka
 4. Kasza 400 g – 2 sztuki
 5. Herbata 100 torebek – 1 sztuka
 6. Herbata 20-50 torebek – 1 sztuka
 7. Herbata sypana/owocowa – 1 sztuka
 8. Kakao 100-200 g – 1 sztuka
 9. Słodki drobiazg (batony, garść cukierków) – 2 sztuki
 10. Makaron 700-1000 g – 2 sztuki
 11. Makaron 250 g – 1 sztuka
 12. Warzywa w puszce – 1 sztuka
 13. Owoce w puszce – 1 sztuka
 14. Czekolada 100 g – 5 sztuk
 15. Olej 1 l – 1 sztuka
 16. Słodycze – duże i małe opakowanie ciastek – 3 sztuki
 17. Kawa sypana 250 g – 1 sztuka
 18. Kawa rozpuszczalna 250 g – 1 sztuka
 19. Kartka – koniecznie z życzeniami – 1 sztuka

 

13 KOMENTARZE

 1. Do łukaszenki chcą wywozić ? To czemu do putina nie zawiozą ? Czy na tym polega śmieszny patriotyzm ? Dewaluuje się znaczenie tego słowa… Chcecie pomóc to pomóżcie np. ludziom starszym z kk jest ich sporo – umierają często w samotności. W Polsce jest sporo potrzebujących ,biednych to co oni są gorsi od tych tam „piąta woda po kisielu”ze wschodu ?

 2. Droga i kochaniutka Leokadio.

  Co ty zrobiłaś dla tych biednych, potrzebującym, starszych samotnych ludzi z Kędzierzyna-Koźla wspaniałego Miasta Możliwości ?
  Czyżby ich własna rodzina ma ich hmm … w d…. ? Pewnie brak majątku w spadku.
  MOPS nie umie im pomóc ?
  Urząd Miasta nie umie im pomóc ?
  Czyżby w Mieście Możliwości są aż tak wspaniałe warunki do życia w dostatku ?
  Czyżby poza wschodnia granicą są lepsze lub przynajmniej takie same ?
  Jaki jest faktyczny status bycia Polakiem w krajach poza wschodnią granicą ?
  Chciałabyś mieć taki status ?

  Co według Ciebie jest patriotyzmem ?

  Danke schön. :-)

  • Sam sobie odpowiem.
   Można też kupić pojedyncze produkty (wszystko w miarę możliwości) lub wpłacić datek na konto stowarzyszenia: 61 1020 3714 0000 4802 0340 6832.
   Paczki można zostawić na stadionie „Kuźniczka” przy ul. Grunwaldzkiej lub w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Plebiscytowej 3. Istnieje tez możliwość odebrania darów przez wolontariuszy (kontakt z Tomaszem Kozakiem, tel. 512 038 018).

 3. Nie umiejący się podpisać a zadający tylko pytania… A ty co zrobiłeś oprócz nabazgrania tych durnot nie mających sensu ? Pewnie dostajesz wszystko pod dziobek nigdy nikomu nie pomogłeś a udajesz szlachetnego (jak wiesz co to oznacza) jak ci rok temu na granicy białoruskiej z woreczkiem starego chleba dla biednych – przed kamerami. Takich pseudo samozwańców patriotów jest sporo… Fałsz i obłuda. A ty pokazałeś tylko że jesteś idiotą skoro zadajesz głupie pytania.

  • Droga i kochaniutka Leokadio !!!
   (piękne greckie imię i do tego świętej patronki Hiszpanii).

   Działałem społecznie w życiu wystarczająco dużo :-)
   Pod dziobek dostawałem jedynie będąc dzieckiem, oczywiście do pewnego wieku :-)

   Brak umiejętności odpowiedzi na te pytania świadczą jedynie o twojej ułomności umysłowej.
   Zapewne należysz do osób, gdy nie rozumieją czegoś lub kogoś to nazywają głupie, idiota. Typowe dla głosujących za opcją polityczną rządzącą tym miastem.

   Granica Białoruska. Pewnie wspominasz tego posła wywalającego się na trawce z siateczką zakupów za przysłowiowe 10 zł. Przezabawny widok, akurat poseł RP przedstawiciel obecnej Wielkiej Opozycji politycznej rządzącej tym Miastem Możliwości. Obecnie nie udziela się w mediach. Szkoda, taki prawdziwie Europejski.

   Danke schön po polsku: Dziękuję bardzo.

   Z wyrazami najgłębszego szacunku
   Konstantios

 4. No cóż takich błaznów jest jeszcze dużo jak ty Konstantios. A może Rychu ? Bo to w jego stylu. Dla twej wiedzy nie jestem za żadną opcją polityczną w porównaniu do ciebie bo widać żeś zatwardziały po-pisowiec. Wyrzuć telewizor może może będziesz mądrzejszy.
  A nie będę udziel odpowiedzi na tak głupie zadane pytania. Są infantylne. Otrzyj oczy z fałszu i obłudy , spójrz na rzeczywistość a może coś zauważysz jak posiadasz jeszcze jakieś resztki inteligencji.

 5. Droga i kochaniutka Leokadio !!!

  Otrzyj moje i innych oczy z fałszu i obłudy, pokaż rzeczywistość byśmy mogli zauważyć to co TY dostrzegasz w swej mądrości.

  Z bardzo wielkimi wyrazami najgłębszego szacunku :-)
  Konstantios

 6. A może ty Konstantios czy jak się zwiesz pochwalisz się swymi mądrościami lub co zrobiłeś dla innych cwaniaczku ? Brylujesz tu na forum ale rzeczywiście nic inteligentnego nie napisałeś tylko się czepiasz.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj