„Optymiści biegają dla Polski”. Przedszkolaki z rodzinami aktywnie w terenie. ZDJĘCIA

0

Optymistyczne Przedszkole nr 5 z Kędzierzyna-Koźla ponownie zorganizowało Rodzinny Integracyjny Bieg Terenowy. W tym roku przedszkolaki wraz z rodzinami ruszyły w miasto pod hasłem „Optymiści biegają dla Polski”.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego przemarszu sprzed budynku Publicznego Przedszkola nr 5. Uczestnicy biegu maszerowali z biało-czerwonymi barwami oraz transparentem z hasłem wydarzenia. Na przedzie grupy oczywiście znalazła się kaczka dziwaczka dumnie niesiona przez dwóch przedszkolaków.

Bieg terenowy zorganizowano w Parku Pojednania. Dla uczestników przygotowano specjalną trasę, na której zostały zaplanowane stacje z zadaniami do wykonania. Optymiści musieli zmierzyć się z puzzlami, sztafetą, ozdabianiem konturu flagi Polski odciskiem dłoni oraz odczytaniem hasła poprzez dopasowanie odpowiednich liter. Na wszystkich zwycięzców czekały medale, które na mecie wręczała pani dyrektor. Po wspólnej zabawie uczestnicy biegu udali się do ogrodu przedszkolnego. Tam czekał na nich piknik – kiełbaska oraz pieczony ziemniak. Pogoda w tym dniu zdecydowanie dopisała, a więc bieg integracyjny można uznać za jak najbardziej udany.

Materiał nadesłany

Skomentuj