Opony, krzesła, grille i całe góry innych śmieci. Wielkie sprzątanie Odry i Kłodnicy

1

Niestety, tylko tego typu skarby odnajdywali dzisiaj śmiałkowie, którzy zdecydowali się wesprzeć akcję sprzątania brzegów Odry i Kłodnicy.

Tegoroczne wydarzenie wraz z festynem zostało zorganizowane ze środków marszałkowskiego budżetu obywatelskiego w ramach projektu zgłoszonego przez Stowarzyszenie Załóg Pływadeł „Rzeki Dzielą – Odra Łączy”.

Osoby, które pomagały w zbieraniu śmieci, zostały w podziękowaniu zabrane przez organizatorów na rejsy statkiem po Odrze.

Na przystani „Szkwał” odbył się festyn, podczas którego mieszkańcy mogli naprawdę spędzić bardzo ciekawie dzisiejszeniedzielne popołudnie. Imprezę rozpoczęła Anna Piróg ze Stowarzyszenie Załóg Pływadeł. Pojawili się także goście: prezydent Sabina Nowosielska, starosta Małgorzata Tudaj oraz radny sejmiku wojewódzkiego Andrzej Sałacki.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się konkursy o tematyce ekologicznej prowadzone podczas pikniku. Mieszkańcy chętnie przynosili ze sobą nakrętki, puszki, plastikowe i szklane butelki, które mogli tego dnia wymienić na sadzonki kwiatów.

Odbyły się zajęcia z wykorzystania odpadów i malowania ekotoreb oraz eko-warsztaty. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zorganizowało pokazy ratownicze, a najmłodszych zapraszano na przejażdżki motorówką.

I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza zapraszało z koli do swojego stanowiska Eko Quchni, w którym można było spróbować pysznego ciasta marchewkowego, naturalnego chleba na zakwasie, domowego jogurtu i wielu innych przysmaków, które specjalnie na ten dzień uczniowie liceum przygotowali wyłącznie ze zdrowych produktów.

Wszystkie działania tego dnia miały charakter proekologiczny i należy mieć nadzieję, że dzięki tego typu inicjatywom z roku na rok liczba śmieci znajdowana w rzekach będzie coraz mniejsza.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj