Opolska policja upamiętniła Wiktora Ludwikowskiego. Inspektor mieszkał w Koźlu

2

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą insp. Wiktorowi Ludwikowskiemu, a także nadano jego imię sali konferencyjnej. W wydarzeniu wzięli udział  wojewoda opolski Adrian Czubak, poseł na sejm RP Katarzyna Czochara, przedstawiciele służb mundurowych i władz samorządowych oraz wnuczka patrona Elżbieta Rogowska wraz z małżonkiem.

Wkład insp. Wiktora Ludwikowskiego w rozwój polskiej policji w czasach kształtowania się administracji państwowej jest nieoceniony. Wykorzystując innowacyjne na tamte czasy metody, był organizatorem pierwszej polskiej centrali kryminalistycznej. Został również delegatem rządu ds. Powstań Śląskich. Po wybuchu II Wojny Światowej brał udział w obronie Warszawy. Złapany przez Niemców, został wysłany na roboty przymusowe do Czechosłowacji. Zmarł w 1959 roku w Koźlu, gdzie został pochowany.

Więcej o Wiktorze Ludwikowskim w naszym artykule: CZYTAJ

Źródło: urząd wojewódzki

2 KOMENTARZE

  1. Tak patrzę na tych młodych policjantów i się zastanawiam bez broni sam na sam którego ewentualnie mógłbym się bać.. Tam chyba idą dla kasy..

Skomentuj