Opolska policja pochwaliła się nowymi wozami. Cztery bmw zasiliły tabor drogówki. ZDJĘCIA

4

Tylko w tym roku do opolskiej policji trafiły 23 nowe radiowozy. Część z nich zastąpi wysłużone już samochody, inne uzupełnią policyjną flotę. Pojazdy zasiliły przede wszystkim prewencję oraz ruch drogowy. Wśród nich znajdują się 4 bmw przeznaczone między innymi do walki z piratami drogowymi. Najszybszy z nich ma silnik o mocy 250 KM.

Radiowozy zostały przekazane do komend powiatowych, komendy miejskiej i wojewódzkiej w Opolu. Są to furgony volkswagena oraz ople astry combi. Pojazdy zostały sfinansowane ze środków pochodzących z programu modernizacji policji i trafiły już do służby prewencyjnej.

W tym półroczu opolscy policjanci otrzymali również 3 nowoczesne bmw 320i o mocy 185 KM oraz jedno 330i o mocy aż 250KM. Te auta z kolei będą wykorzystywane przez policjantów ruchu drogowego przede wszystkim do walki z piratami drogowymi. Zostały one zakupione w ramach projektu Komendy Głównej Policji pn. ,,Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Co z komendą powiatową w Kędzierzynie-Koźlu? Od początku roku do naszego powiatu trafił cztery nowe radiowozy: dwa volkswageny T6 oraz dwa nieoznakowane pojazdy.

4 KOMENTARZE

  1. A czy policję stać na serwis?
    Na Pogorzelcu nie starali się o dzwony i się same popsuły.

    a Policja:
    Będzie Miała Wydatki

Skomentuj