Nowi policjanci złożyli ślubowanie i rozpoczynają pracę. Trzech z nich będzie służyć w Kędzierzynie-Koźlu

4

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Słowa roty ślubowania wypowiedziało dzisiaj 43 funkcjonariuszy.

W sali im. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk. Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk pogratulował policjantkom i policjantom podjęcia wyzwania, jakim jest służba w Policji. Zwrócił też uwagę na fakt, że nie można dobrze wykonywać obowiązków policjanta bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich, którego niewątpliwie policjant w służbie potrzebuje.

Nowi mundurowi po 6-miesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek w jednostkach garnizonu opolskiego. Funkcjonariusze będą pełnić swoją służbę w komendach w Opolu, Kluczborku, Brzegu, Krapkowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Namysłowie, Prudniku oraz w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu.

3 spośród 43 osób rozpoczynających swoją przygodę z mundurem zasili szeregi Policja Kędzierzyn-Koźle

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj