Oni wiedzą, że opłaca się uczyć. Najlepsi uczniowie „Żeglugi” otrzymali stypendia

0

Wysoka średnia ocen, frekwencja i nienaganne zachowanie. To warunki, które musieli spełnić uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, którzy podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali stypendia ufundowane przez od Grupę Azoty ZAK S.A., Famet S.A. i znanego grafika z Hollywood Tomasza Opasińskiego.

Dziś w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono stypendia najzdolniejszym uczniom przyznane przez Grupę Azoty ZAK S.A. i Famet S.A. Stypendia przyznał również wyjątkowy gość, absolwent szkoły Tomasz Opasiński, który przyjechał do Kędzierzyna-Koźla prosto z Hollywood. Tomasz Opasiński specjalizuje się w komputerowej grafice wydawniczej i reklamowej. Dotychczas współpracował przy około 350 kampaniach filmowych bezpośrednio dla agencji reklamowych oraz jako niezależny konsultant. Projektuje nowoczesne plakaty kolażowe oraz materiały marketingowe. Posiada certyfikat „Adobe Certified Expert”. W 2002 otrzymał nagrodę Photoshopworld Guru Award.

– Przyjechałem odwiedzić moje korzenie, zobaczyć jak można zmienić przyszłość kilku osób. Tak jak moja przyszłość była zmieniona lata temu. Przyjechałem nie tyle, aby pomóc, ale wesprzeć tych, którzy nawet nie wiedzą, jak zapytać o tę pomoc – mówi Tomasz Opasiński

– Pan Tomasz prowadził w naszej szkole program stypendialny dla uczniów uzdolnionych, jak i tych, którzy potrzebują wsparcia. Spotkał się dziś z klasami informatycznymi i opowiedział o swojej drodze do kariery. Dla młodych ludzi było to bardzo interesujące – dodaje Agnieszka Kossakowska, dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej Kędzierzynie-Koźlu.

Uczniowie otrzymywali stypendium z rąk przedstawicieli Grupy Azoty ZAK.S.A i Famet S.A.

Życzę państwu i całemu gronu pedagogicznemu wytrwałości, a młodzieży iskry, aby chcieć i móc. Gratuluję uzdolnionym uczniom i życzę, aby ci najlepsi, choć jeden procent tych perełek, był naszym pracownikiem, doktorem, a może i profesorem – gratulował stypendystom Bogdan Tomaszek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A.

W imieniu firmy Famet S.A stypendia wręczyła uczniom Natasza Kubica-Cypek. W uroczystości wzięła udział również Aurelia Stępień z wydziału oświaty starostwa powiatowego.

Od ubiegłego roku, kiedy po raz pierwszy zostały przyznane stypendia o 100 procent wzrosła frekwencja stypendialna. W imieniu Grupy Azoty ZAK S.A, pani dyrektor i organu prowadzącego, bardzo was zachęcam do tego, aby zgłębiać tajniki wiedzy zawodowej. Warto uczestniczyć w różnych konkursach, nie tylko przedmiotowych ale i interdyscyplinarnych, bo wiedza i umiejętności, które z poziomu technicznego wyniesiecie będzie wam owocowała w przyszłej pracy zawodowej – mówiła Aurelia Stępień, która w imieniu starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego wręczyła kwiaty dyrektor szkoły.

Skomentuj