On pierwszy wbiegł do płonącej kamienicy. Podziękowania dla bohaterskiego pana Józefa

2

Nie wszyscy superbohaterowie noszą peleryny. Józef Ratajczyk to czwarty z mężczyzn, który ryzykując własnym życiem ruszył na pomoc poszkodowanym lokatorom kamienicy z ulicy Czerwińskiego. Dziś, kilkanaście dni po zdarzeniu, odebrał list gratulacyjny i podziękowania od władz miasta.

Feralnego dnia, dosłownie chwilę przed wybuchem, rozpoczynał swoją pracę w sklepie, który znajduje się kilkanaście metrów od budynku, gdzie rozegrał się dramat. Mieszkaniec Pyskowic miał zająć się rozładunkiem dostawy do sąsiedniej drogerii. Gdy tylko usłyszał huk, natychmiast ruszył z pomocą. Jako pierwszy wbiegł do zniszczonej kamienicy i z innym świadkiem zdarzenia bezpiecznie wyprowadził wystraszoną seniorkę. – To było nasze pięć minut. Kilkadziesiąt sekund później, gdy byliśmy już na zewnątrz, zawalił się strop – wspomina.

Całej czwórce bohaterów z ulicy Czerwińskiego wyrazy wdzięczności w imieniu mieszkańców złożyła prezydent Sabina Nowosielska. Tak pan Józef na gorąco komentował akcję pomocy mieszkańcom kamienicy: „Który odważny idzie!?” To oni wyprowadzili kobietę z płonącej kamienicy. WIDEO

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj