Oliver Gnilka zwycięzcą 45. Olimpiady Języka Niemieckiego. Ogromny sukces ucznia „Budowlanki”

5

Oliver Gnilka z klasy 4eT (technik ekonomista) otrzymał tytuł laureata i zajął 1. miejsce w finale 45. Olimpiady Języka Niemieckiego zorganizowanej przez Komitet Główny Olimpiady przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Oliver popisał się ogromną wiedzą z historii i zakresu realioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego, a także bogatą i precyzyjną leksyką. Zachwycił komisję znajomością wybranych pozycji z literatury, ich interpretacją oraz odniesieniem do realiów XXI wieku. Wśród 76 finalistów i laureatów Oliver był jednym z trzech przedstawicieli techników. Ten wyczyn udał mu się już po raz czwarty. Tym bardziej gratulujemy osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów!

5 KOMENTARZE

  1. Polska może być dumna z ministra ciemnoty narodowej Czarnka i opolskiego osła Janusza Kowalskiego, dzieci uczęszczające na dodatkowe lekcje j. niemieckiego będą tych godzin mieć tylko 1 tygodniowo. W lekcja brały udział dzieci, które chciały, polskie i niemieckie.

    Rząd zdecydował obciąć dotacje, bo „na te lekcje uczęszczały dzieci bez pochodzenia, robiąc sobie darmowe lekcje j.niemieckiego” Rząd zrobił na złość mniejszości, nomen omen część tych obywateli Polski głosowała za PiS, dali się złapać na rozdawnictwo. A w nagrodę rząd PiS ich pokarał, wcale mi tych biedaków nie żal, bo niczego się nie nauczyli… Rykoszetem dostało się dzieciom polskim co chciały znać język niemiecki.

    Czy gdyby Litwa postąpiła podobnie PiS by nic nie robił ??

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj