Przedszkolaki pokazały ducha sportowej rywalizacji. Jubileuszowa olimpiada międzyprzedszkolna

2

Był pot, szybkość, determinacja i przede wszystkim dobra zabawa. Po raz 25. w hali sportowej przy alei Jana Pawła II odbyły się rozgrywki przedszkolaków. W tym roku hasłem przewodnim olimpiady był „Bieg z Karolinką”, której oczywiście sama też pojawiła się na imprezie.

Jubileuszowa Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa po raz kolejny pokazała, że dzieci z naszego miasta kochają sport. Podczas tegorocznych rozgrywek do aktywności fizycznej motywowała Karolinka, postać zaczerpnięta ze śląskiego folkloru, która nie tylko wspólnie z dziećmi przeprowadziła rozgrzewkę, ale bacznie przyglądała się wszystkim konkurencjom.

Organizatorem olimpiady jest Publiczne Przedszkole nr 8 w Kędzierzynie-Koźlu.

– W tym roku motywem przewodnim naszego przedszkola jest poznawanie naszego kraju wraz z hasłem „Z legendą po Polsce”. Stąd podczas dzisiejszej olimpiady bieg z Karolinką.  Konkurencje odbywają się parami i są związane ze śląskimi zwyczajami, a na końcu dzieci dostaną od Karolinki upieczony przez nią kołocz śląski – mówi Bożena Francki z Publicznego Przedszkola nr 8.

W rozgrywkach sportowych wzięły udział cztery przedszkola z naszego miasta: nr 24, 5, 8, 9.

– Jako zaprzyjaźnione przedszkole co roku bierzemy udział w olimpiadzie. Przed rozgrywkami przygotowywaliśmy się gimnastycznie, bo nie wiedzieliśmy, jakie będą konkurencje. Tak naprawdę nasze dzieci po prostu bardzo lubią sport, także byliśmy pewni, że sobie poradzą  – mówi Aneta Szeląg z Publicznego Przedszkola nr 24 „Niezapominajka”.

„Dziś nie przegrywa nikt, bo wszyscy bawią się” –  zgodnie ze słowami hymnu Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej, w konkurencjach sportowych nie było zwycięzców. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i oczywiście pysznego kołocza od wysportowanej Karolinki.

2 KOMENTARZE

  1. Pytam się czemu jeszcze mają służyć tego typu zabawy sportowe, jeśli nie wpajaniu człowiekowi (już od najmłodszych lat) chorej rywalizacji, oswajaniu i przygotowywaniu dzieci do zjawiska wyścigu szczurów? Kiedyś były olimpiady międzyszkolne (kto miał ochotę, był wysportowany brał w niej udział), teraz wprowadza się już olimpiady „międzyprzedszkolne”, a za chwilę wprowadzą olimpiady „międzyżłobkowe” dla wszystkich podopiecznych. Jeżeli uważacie Państwo, że to jest normalne, to stało się z nami coś niedobrego…

Skomentuj