Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 10:07
Reklama
Reklama
Reklama

Okrągły dywan – prosty sposób na całkowitą odmianę wnętrza

Okrągły dywan – prosty sposób na całkowitą odmianę wnętrza
Tekstylia odgrywają nieocenioną rolę w budowaniu przyjaznej atmosfery i nadawaniu przestrzeni konkretnego charakteru. Jeśli szukasz sposobu na odmianę wnętrza, połóż na podłodze dywan. Jeżeli zależy Ci na całkowitej metamorfozie salonu i uzyskaniu harmonijnego, przytulnego efektu, niech będzie to dywan okrągły.

Gdzie pasuje dywan okrągły?

Dywan okrągły stanowi idealne rozwiązanie, gdy zależy Ci na wydobyciu i podkreśleniu przez dodatki przytulnej, przyjaznej, rodzinnej atmosfery w mieszkaniu. Znakomicie dopełnia wnętrza urządzone w ciepłych stylach aranżacyjnych, np. w rustykalnym, boho, skandynawskim czy scandi chic. Pozwala również „oswoić” chłodniejsze, ascetyczne przestrzenie, np. loftowe, industrialne i minimalistyczne. Okrągłe dywany doskonale korespondują z zaokrągleniami mebli, okrągłymi ramami luster i obrazów, obłymi kloszami lamp oraz krągłościami pozostałych dekoracji. W efekcie cała aranżacja prezentuje się spójnie i modnie.

Okrągły dywan jest często wybierany do mniejszych i nieustawnych pomieszczeń, na które prostokątny model zadziałałby przytłaczająco. Wypełnia on powierzchnię, ale optycznie jej nie pomniejsza ani dodatkowo nie podkreśla małego metrażu. Z tego powodu okrągłe dywany goszczą nie tylko w salonach, ale także w trudnych do zaaranżowania przestrzeniach, jak łazienki i korytarze.

Dywan okrągły duży, średni czy mały – jaki rozmiar wybrać?

Na rynku kupisz obecnie zarówno pokaźnych rozmiarów dywan okrągły 120 cm, jak również malutkie, okrągłe dywaniki o średnicy ok. 60 cm – wystarczy przejrzeć asortyment np. Salonów Agata. Aby określić, na jak duży dywan okrągły możesz pozwolić sobie w przypadku swojego wnętrza, zacznij od dokładnego wymierzenia pokoju. Zaleca się, by dywan oddalony był o co najmniej 90 cm od wejścia do pomieszczenia. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy zamierzasz kupić dywan okrągły puszysty – wysokie runo włochacza uniemożliwiłoby swobodne otwieranie i zamykanie drzwi. Mały, okrągły dywanik warto umieścić pod okrągłym stolikiem kawowym, obok fotela lub pod krzesłem przy biurku. Wyodrębnisz w ten sposób wizualnie poszczególne strefy w pomieszczeniu. Z kolei duży, kolorowy dywan okrągły wprowadzi do Twojego wnętrza moc energii, świeżości i przytulności oraz bez wątpienia stanie się centralnym punktem aranżacji. Pozbędziesz się nieprzyjemnego wrażenia, że w wystroju czegoś brakuje.

Dywan okrągły – jaki kolor wybrać, by odmienić przestrzeń?

Wybór koloru okrągłego dywanu powinien być podyktowany kolorystyką aranżacji. Nie oznacza to jednak, że musisz wybrać model w takim samym odcieniu, co ściany czy tapicerka mebli wypoczynkowych. Możesz zdecydować się na dywan o 1-2 tony ciemniejszy lub jaśniejszy albo pójść w kierunku żywych, odważnie kontrastujących z otoczeniem barw. Jasną, minimalistyczną, nieprzyjemnie pustą przestrzeń skutecznie ożywi np. nowoczesny dywan granatowy okrągły. Jeśli lubisz klimaty boho, wybierz dywan okrągły niebieski, czerwony, żółty lub wielokolorowy w etno stylu. Twoja dotychczas monotonna aranżacja natychmiast nabierze oryginalnego, nieco egzotycznego charakteru.

Dywan okrągły – sprawdzony sposób na odmianę pokoju dziecięcego

Salon to nie jedyne pomieszczenie, w którym sprawdzi się okrągły dywan – świetnie nadaje się m.in. do pokoi dziecięcych. Dla maluchów przeznaczone są specjalne, bezpieczne, antyalergiczne modele średniej wielkości. Najczęściej utrzymane są one w pastelowych barwach lub mają urocze wzory, które idealnie korespondują z estetyką dziecięcych wnętrz.

Podsumowanie

Okrągły dywan potrafi mocno wpłynąć na wystrój wnętrza: odpowiednio dobrany pozwoli stworzyć zupełnie nową, spójną, harmonijną i przytulną aranżację w ulubionym stylu. Warto wypełnić dywanem dowolne miejsce wypoczynku w domu.

Materiał promocyjny

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
sfdd 20.09.2022 17:45
won z chodników z tym patolstwem

Tadeo-69 20.09.2022 14:13
Powiadasz kpiny... ja powiem więcej, to jest brak subordynacji i samodyscypliny. Porządny obywatel... w naszym pierdziszewie, to z baletów wraca na "czterech nogach" a Tobie się hulajnogi zachciewa - chyba, że używasz tego ustrojstwa, w pozycji horyzontalnej - to zwracam honor. Po wiejskich sztachetołomotach, balowicze, wracają na taczkach - myślę, że to dobra alternatywa.

Miki 20.09.2022 06:37
Kpina nad kpiny. To dlaczego w ościennych dużych miastach jak opole czy Gliwice hulajnogi dalej jeżdżą??? Cooo , tam jeszcze nie ma śliskich nawierzchni?? To jest zwykłe chamstwo i skandal. Jak my teraz z nocnych baletów mamy wracać do domów??? Nie po to jesteśmy mieszkańcami tego pierdziszewa żebyśmy nawet hulajnog nie mieli. Tylko dożynki i durne dożynki w okolicznych dziurach. Skandal.

gospodarz 19.09.2022 21:20
to mógł dziennikarz najpierw tam zadzwonić i się zapytać co z hulajnogami, a nie pisać wcześniej tych bzdur.

Pierdziszewianeczka 19.09.2022 20:42
Na złom wywalić to żelastwo a nie na chodniki Pierdziszewa.

Beznika 19.09.2022 20:09
To bardzo przykra informacja 😪

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ