Ogromny sukces młodych Chemików! Kędzierzynianie zwyciężyli w prestiżowym turnieju piłkarskim

3

O tym dniu młodzi piłkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle śnili przez ostatnie tygodnie. Drużyna z rocznika 2012 zwyciężyła w rozgrywanym w Krakowie turnieju Tauron Energetyczny Junior Cup. Nagrodą za wygraną jest czek na kwotę 15 tysięcy złotych, który trafi do klubu z naszego miasta.

Akademia Piłkarska Chemika pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. trafiła do wielkiego finału turnieju po kwalifikacjach rozegranych we Wrocławiu. W Krakowie o zwycięstwo walczyło sześć ekip, które przebiły się przez eliminacje. Zawodnicy z rocznika 2002 na co dzień trenują pod okiem Szymona Jaremko, ale w dzisiejszym turnieju zza linii bocznej grą drużyną kierowali Michał Gniatkowski i Przemysław Węgier.

Młodzi Chemicy w pięciu rozegranych spotkaniach czterokrotnie sięgali po pełną pulę punktów, tylko raz remisując. Po zakończeniu ostatniego spotkania kędzierzynianie cieszyli się ze zwycięstwa w rozgrywkach. Nagrodą za zwycięstwo w turnieju był czek na kwotę 15 tysięcy złotych, który trafi do klubu. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu treningowego dla najmłodszych grup Chemika. Sukces będzie motywacją do powtórzenia wyniku w kolejnych latach – nagrodą za wygranie w najstarszej grupie jest wyjazd na obóz treningowy na Malcie.

Podczas zawodów w Krakowie młodzi Chemicy mogli liczyć na gorący doping ze strony rodziców i sympatyków zespołu. Dodatkową nagrodą dla piłkarzy było spotkanie z ambasadorem rozgrywek – zwycięzcą Ligi Mistrzów i wielokrotnym reprezentantem Polski Jerzym Dudkiem.

3 KOMENTARZE

  1. Oby z nich nie wyrosły kolejne pokolenia pseudokibiców. Co bawią się w Kędzierzynską grupę zorganizowana ( pobicia z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, wymuszenia i kradzieże) Oby.

Skomentuj