Ogromny korek na obwodnicy miasta. Sznur samochodów ciągnie się przez wiele kilometrów. ZDJĘCIA

6

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki kierują ruchem samochodów w okolicy ronda Milenijnego. Na obwodnicy miasta utworzył się korek o długości blisko trzech kilometrów. To efekt porannego wypadku na autostradzie A4, w efekcie którego zablokowana jest nitka prowadząca w kierunku Katowic.

Po zamknięciu autostrady duża część pojazdów skierowała się na drogę krajową nr 45, którą dalej jedzie przez Kędzierzyn-Koźle w kierunku węzła w Łanach. Wzmożony ruch spowodował duże korki na obwodnicy miasta – sznur samochodów ma kilka kilometrów długości.

Od kilkudziesięciu minut na miejscu są policjanci, którzy kierując ruchem starają się udrożnić przejazd przez rondo.

Komunikat Opolskiej Policji dotyczący wypadku na Górze Świętej Anny:

Strzeleccy policjanci i służby ratunkowe pracują nad przywróceniem ruchu na autostradzie A-4 w kierunku Katowic. Dzisiaj wczesnym rankiem doszło tam do zdarzenie drogowego z udziałem dwóch ciężarówek i samochodu osobowego. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed 4 rano na 263 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci kierowca ciężarowego mercedesa, z powodu awarii auta, zatrzymał się na prawym pasie autostrady – na wysokości Góry Św. Anny. Wtedy kierowca iveco najechał na tył mercedesa. O zdarzenie to otarł się także jadący w kierunku Śląska, kierowca fiata doblo.

W wyniku tego wypadku kierowca ciężarowego iveco przewieziony został do szpitala. Trzy pasy ruchu są zablokowane.

Policjanci drogówki zorganizowali objazdy. Na węźle Krapkowice w kierunku  Gogolina, na Strzelce Opolskie drogą wojewódzką 409.

6 KOMENTARZE

  1. „Ogromny korek na obwodnicy miasta. Sznur samochodów ciągnie się przez wiele kilometrów. ” Trzy kilometry, to wiele. A trzysta kilometrów, to????? Odpowiedz redaktorze.

  2. Ty Jadwigo za mało jeździsz. Musisz dwa razy więcej, bo stres i czepialstwo cię trzyma cały czas. Wg mnie 17 to też niewiele, a 74568 to już dużo.

    • Wszystko jest względne. 17km to niewiele kiedy kupujesz używany samochód z takim przebiegiem, ale jeśli musisz przebiec 17km pustynią bez wody – to może być całkiem sporo. Bez sensu taka dyskusja i zbędne emocje.

Skomentuj