Ogromne zainteresowanie budową obwodnicy północnej. Wpłynęło 500 zapytań od firm

7

Proces inwestycyjny budowy obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla idzie zgodnie z planem. Podczas ostatniej konferencji prasowej senator Grzegorz Peczkis poinformował dziennikarzy, że wpłynęło już 500 zapytań ofertowych od firm zainteresowanych partycypowaniem w pracach.

Historia budowy obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla naznaczona jest pasmem niepowodzeń i pustych obietnic. Przez lata kolejni politycy zapowiadali rychłą budowę blisko 15-kilometrowej drogi, która ma wyprowadzić ciężki tranzyt z miasta, a dzięki bezpośredniemu połączeniu z autostradą A, podnieść atrakcyjność naszych terenów inwestycyjnych.

Doprowadzenie budowy obwodnicy do pomyślnego finału jest jednym z głównych celów, jakie postawił sobie kędzierzyński senator Grzegorz Peczkis. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że inwestycja ponownie może zniknąć z listy zadań przeznaczonych do realizacji w najbliższych latach, ale ostatecznie jesienią rząd dał zielone światło na budowę drogi. Przetarg na zadanie w formule zaprojektuj i wybuduj ogłoszono pod koniec roku. Miesiąc przed upływem terminu składania ofert (upływa 19 lutego – red.) zainteresowanie ze strony firm jest ogromne.

– Bardzo dużym powodzeniem wśród inwestorów cieszy się szansa współuczestniczenia w budowie naszej obwodnicy(…) Do piątku, 19 stycznia, do opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zgłosiło się już 500 firm, które skierowały zapytania ofertowe o możliwości brania udziału w tej konkretnej inwestycji – poinformował na ubiegłotygodniowej konferencji senator Peczkis.

Droga o długości 14,6 kilometrów będzie rozpoczynała się na wysokości ostrego zakrętu na obwodnicy przy osiedlu Piastów i poprowadzi aż do Ujazdu. Szacunkowy koszt zadania to blisko 300 milionów złotych.

 

7 KOMENTARZE

  1. co ten Peczkis się tak zaktywizował, czyżby benzen tak na niego działa?
    Peczkis tu peczkis tam, 2 lata go nie było, czemu tak nie mogło zostać?

  2. Brawo Panie senatorze. W końcu człowiek, który coś chce dla tego miasta zrobić realnie, a nie tylko gada co można by było zrobić.

  3. Olo, to senator Peczkis odpowiada w GDDKiA oddz. Opole za wyłonienie wykonawcy tej inwestycji? Zawodowo, czy społecznie?
    Ho, ho, wyrażam podziw dla pana senatora za pracę którą dodatkowo wykonuje w Opolu. ?

  4. Raczej filmik na którym gratuluje p. Kogutowi po „sławnym” ,tajnym głosowaniu w senacie-teraz trzeba nabić punktów u prezesa….

Skomentuj