Ogromna pomoc dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Grupa Azoty ZAK sfinansuje sprzęt do walki z koronawirusem

8

Grupa Azoty ZAK S.A. przekazała Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu darowiznę w wysokości 750 tys. zł na rzecz walki z koronawirusem. Środki te zostaną przeznaczone na zakup aparatury do diagnostyki koronawirusa, kardiomonitorów oraz respiratorów. Wsparcie kędzierzyńskiej spółki jest elementem kompleksowego działania Grupy Azoty, która za pośrednictwem czterech głównych spółek przeznaczy 3 mln zł na walkę z pandemią.

Szpital, do którego trafi wsparcie, od 16 marca 2020 r. dedykowany jest leczeniu pacjentów z zachorowaniem oraz podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W ramach utworzonej sieci szpitali zakaźnych jednoimiennych, w każdym województwie do powyższych działań wytypowano co najmniej jedną placówkę.

– W obecnej sytuacji dla naszej społeczności nie ma nic ważniejszego od zadań, które realizuje szpital. Aby sprostać nowym wyzwaniom, musi on być zabezpieczony finansowo, dysponować odpowiednim sprzętem i środkami ochrony osobistej. Liczymy, że nasze wsparcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i pozwoli zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. Zaangażowanie Grupy Azoty ZAK S.A. postrzegamy jako naturalny obowiązek wobec mieszkańców regionu – mówi Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

W związku z pandemią koronawirusa kędzierzyńskie zakłady podejmują szereg działań w trosce o bezpieczeństwo pracowników i interesariuszy. Władze spółki pozostają również w stałym kontakcie z przedstawicielami władz samorządowych i rządowych, monitorując sytuację w regionie.

8 KOMENTARZE

 1. No cóż.podziekowania dla grupy azoty.ale .w porównaniu do tego jaką kwotę na ten cel przeznaczyła pani Dominika Kulczyk .

 2. Jednak Lem miał rację. Gdyby nie internet nie wiedział bym ilu,, idiotow,, jest w narodzie. Oj boli was ten Owsiak, a być może nie daliście złamanego grosza na orkiestrę. Zastanówcie się może dlaczego na Opolszczyźnie jest tak mało zakażonych. Jeśli nie wiecie to odsyłam do artykułu w nto. Naprawdę włos się jeży słuchając prezydenta, i premiera. I konfrontując to z rzeczywistością.

 3. Brawo dla Grupa Azoty ZAK S.A. , SuperMy i wszystkim pomagającym !!!! Dodatkowo dla jęczących i nie tylko: „Opolszczyzna zwiększa potencjał w walce z koronawirusem. Gość Radia Opole o pomocy dla szpitali. Rzecznik wojewody: testy wykonywane są na bieżąco.” http://radio.opole.pl/100,317271,opolszczyzna-zwieksza-potencjal-w-walce-z-korona&s=1&si=1&sp=1 ” Zarząd województwa opolskiego przekaże około 30 milionów złotych na potrzeby szpitali z całej Opolszczyzny w walce z koronawirusem. Dyrektorzy placówek zgłosili zapotrzebowanie na ponad 42 miliony złotych. Potrzebny sprzęt to między innymi respiratory, dozowniki tlenowe i inhalatory.”

  • 13.03.2020 Morawiecki: „mamy ponad 10 tysięcy respiratorów”.
   16.03.2020 Szumowski: „Mamy 700 respiratorów, potrzebujemy jeszcze 300”.
   Kto zajumał 9300 respiratorów?! No bo przecież premier prawy i sprawiedliwy, katolik i patriota na pewno by nie skłamał…

Skomentuj