Ognisko koronawirusa w kolejnym DPS-ie na Opolszczyźnie. W regionie potwierdzono dziś 23 nowe zakażenia

2

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 298 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 i 16 ofiarach śmiertelnych pandemii koronawirusa.

Na Opolszczyźnie odnotowano dziś 23 nowe przypadki zachorowania na COVID-19. Aż 18 dotyczy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu (powiat głubczycki). W naszym powiecie nie potwierdzono nowych przypadków zachorowania na COVID-19.

Opolski Urząd Wojewódzki poinformował też o 10 nowych ozdrowieńcach. W tym gronie znajduje się troje mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku, którzy byli leczeni w kozielskim szpitalu oraz kobieta w średnim wieku przebywająca w izolacji domowej).

Aktualne informacje dotyczące sytuacji w kozielskim szpitalu przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu w Koźlu przebywa obecnie 27 pacjentów, w tym 24 osoby z potwierdzonym zakażeniem, w tej grupie jest jedno dziecko, reszta (3 osoby) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, nie ma w tym gronie dzieci (stan na czwartek, 25 czerwca, godz.10:45).

W izolacji domowej przebywa 45 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywają 42 osoby, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 98 osób. 26 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

2 KOMENTARZE

  1. Po co podawane są te nieprawdziwe z rzeczywistością cyfry. Oczywiście nie jest to przytyk do mediów tylko do instytucji, która swoją polityką i kombinowaniem przedstawia fikcję. Lepiej w ogóle nie podawać tych statystyk.

  2. Na stronie NTO jest napisane że jeżeli stan zdrowia mieszkanek DPS w Kietrzu pogorszy się, to zostaną przewiezione do szpitala w Koźlu. Trzeba się modlić by się tak nie stało, bo raz dobrze dla tych kobiet by było żeby przeszły chorobę bez kłopotów, dwa – to nie jest dobry prognostyk dla całkowitego przywrócenia naszego szpitala do normalnego funkcjonowania.

Skomentuj