Ognisko koronawirusa na weselu. Potwierdzono 21 zakażeń, blisko sto osób jest na kwarantannie

15
Fot. Pixabay

Co najmniej 21 zakażonych COVID-19 i blisko setka osób poddanych przymusowej kwarantannie. To bilans wykrycia ogniska koronawirusa, który rozprzestrzenił się podczas przyjęcia weselnego organizowanego na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Aż 114 osób znalazło się w grupie ryzyka po przyjęciu weselnym zorganizowanym 11 lipca na terenie naszego powiatu. W tym gronie znajdują się zarówno uczestnicy przyjęcia, jak i obsługa sali weselnej.

Po tym jak okazało się, że w przyjęciu brała udział osoba zakażona koronawirusem rozpoczęto badania wszystkich gości weselnych oraz obsługi sali. To 88 mieszkańców Opolszczyzny (z powiatów: kędzierzyńsko-kozielskiego, prudnickiego, nyskiego, krapkowickiego, strzeleckiego i opolskiego), 13 osób mieszkających w Niemczech, 9 osób z powiatu raciborskiego oraz 4 z powiatu nowosądeckiego (województwo małopolskie).

Jak przekazała nam Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu, do dzisiaj przebadano łącznie 80 osób, z czego w aż 21 przypadkach test dał pozytywny wynik. W gronie zarażonych jest 11 mieszkańców naszego powiatu, pięć osób z powiatu prudnickiego, 3 z krapkowickiego i 2 z raciborskiego.

– Ognisko zakażenia jest rozwojowe pod kontrolą, trwa ustalanie osób z kontaktu i pozostałych narażonych – informuje Małgorzata Gudełajtis.

Aktualnie hospitalizowana jest jedna osoba, 95 przebywa na kwarantannie domowej, a kolejne cztery znajdują się pod nadzorem sanepidu.

15 KOMENTARZE

  1. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł aby można było organizować wesela , przecież z góry można było założyć ,że maseczek nikt na takiej imprezie nie założy .

    • A ty myślisz ze maseczki kogoś chronią? I dziwne ze na wiecach wyborczych nikt nie był zarażony :) tysiace ludzi jeden na drugim nic nie ma

      • Właśnie, że się mylisz… podawali informacje w tv, że mężczyzna by zarażony i ustalają osoby z którymi się kontaktował bo na ten wiec przyjechał autobusem czy jakoś tak :(

    • Lepszy Ryszardzie. Czyżbyś już pogubił się w swoich wpisach i nickach. Dotychczas jest jeden Twój wpis, a stosujesz liczbę mnogą odnośnie Swoich komentarzy. Zażyj w końcu te lekarstwa.

Skomentuj