Oficjalne wprowadzenie nowych wozów dla OSP z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. ZDJĘCIA

3

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu oficjalnie wprowadzono dziś do służby nowy wóz dla strażaków z OSP Kłodnica. Przy okazji swoje nowe nabytki zaprezentowali druhowie z Łan i Większyc.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, posłanka Katarzyna Czochara, przedstawiciele służb mundurowych z Kędzierzyna-Koźla oraz zaproszeni goście. Wszystkie trzy wozy trafiły do OSP z naszego powiatu jeszcze w grudniu, ale dziś druhowie oficjalnie wprowadzili je do służby na placu przed komendą powiatową.

– Chciałbym pogratulować druhom OSP tego pojazdu. Mam nadzieję, że będzie on służył mieszkańcom powiatu i województwa. Życzę wam, abyście bezpiecznie wyjeżdżali, wracali i służyli ludziom z godnością i poszanowaniem munduru  mówił do zebranych druhów brygadier Krzysztof Kędryk, pełniący obowiązki Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

OSP Kłodnica wzbogaciła się o nowy wóz marki Volvo. Blisko pół miliona złotych na jego zakup pochodziło ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle, resztę pieniędzy pozyskano ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Samochód został poświęcony przez księdza Józefa Urbana, kapelana strażaków z Opolszczyzny.

– Życzę wam, abyście jak najrzadziej musieli interweniować, a kiedy już to się zdarzy, aby wszystkie akcje ratowniczo-gaśnicze były bezpieczne. Wasza służba jest bardzo ważna. To właśnie na was my, mieszkańcy Opolszczyzny, zawsze możemy życzyć. Oddaję wam głęboki hołd  zwróciła się do strażaków opolska posłanka Katarzyna Czochara.

OSP z Łan i Większyc znalazły się w gronie 15 jednostek z Opolszczyzny działających w KRSG, które otrzymały nowe wozy marki Man. W obu przypadkach samochody zastąpiły liczące sobie kilkadziesiąt lat pojazdy.

3 KOMENTARZE

    • I czym się martwisz.Dwa razy chrzczone, dwa razy dłużej będą służyć.Czysta oszczędność.Nie żałujcie grosiwa na pokropek, moi mili parafianie.

Skomentuj