Odwołanie Sławomira Brzezińskiego i rezygnacja Kamila Bortniczuka. Zmiany w Grupie Azoty ZAK

18
Sławomir Brzeziński i Kamil Bortniczuk.

2 stycznia 2019 r. rada nadzorcza Grupy Azoty ZAK S.A. odwołała ze składu zarządu Spółki wiceprezesa zarządu Sławomira Brzezińskiego. Uchwała rady nadzorczej wchodzi w życie z chwilą podjęcia.

Ponadto 19 grudnia 2018 r. rada nadzorcza Grupy Azoty ZAK S.A. przyjęła rezygnację Kamila Bortniczuka z funkcji członka zarządu Spółki, ze skutkiem na koniec dnia 31 grudnia 2018 r. Powodem rezygnacji jest objęcie przez Kamila Bortniczuka mandatu posła na Sejm RP, a podstawą powyższego działania art. 34 ust. 3 Ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Kamil Bortniczuk pełnił funkcję członka zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. od 30 marca 2017 roku.

W składzie zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. pozostają: Sławomir Lipkowski – prezes zarządu, Artur Kamiński – wiceprezes zarządu oraz Bolesław Goranczewski – członek zarządu.

18 KOMENTARZE

 1. Wiadomość z 18 grudnia 2018 r.:
  ” wiceprezes zarządu Sławomir Brzeziński sprawuje nadzór nad obszarami: Biura Polityki Personalnej, Jednostki Produkcyjnej Nawozy, Departamentu Bezpieczeństwa Technicznego, Departamentu Utrzymania Ruchu i Remontów, Departamentu Zakupów, Biura Strategii oraz Zespołu ds. Zarządzania Flotą Samochodową;
  • członek zarządu Kamil Bortniczuk sprawuje nadzór nad obszarami: Biura Komunikacji oraz Departamentu Bezpieczeństwa;”
  Chyba partia wyznaczyła im nowe odpowiedzialne odcinki pracy. Ciekawe jakie następne zmiany i odprawy. Czy ci wszyscy w ramach dobrej zmiany robią cokolwiek innego oprócz przesiadania się ze stołka na stołek i brania za to kolejnych odpraw?
  Chyba nie o nich pisał ks. Twardowski („śpieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą”).

  • Bądźmy precyzyjni:
   17 grudnia to było. Mieli iść przed świętami do spowiedzi i nie poszli. Proboszcz poinformował Watykan, a ten poprzez nuncjusza dał znać prezesowi, który utracił zaufanie powyższych.
   A w ogóle kogo to obchodzi? Jakby napisali, że skończyło się czesanie kasy, to byłby news.

 2. Super wiadomosc jakie oszczednosci w zakladzie oby tak trzymac .Boje sie ze za chwile powolaja nastepnych zasluzonych przeciez sie nalezy

  • Nie skręca: komuchy trzepią kasę w urzędach, w samorządach, w innych spółkach. I to wcale nie tak małą. Każda opcja jest nieźle zaopatrzona.

  • Ha, ha , ha dyrektor generalny, członek jednolity czy sekretarz kardynalny, jakby się nie nazywał, to i tak najważniejsze że partia go tam stawia i partia go przesuwa. Gość bez ambicji.

  • Nie jest. Znowu (po dwóch tygodniach dyrektorowania generalnego przez Brzezińskiego) Dyrektorem Generalnym jest Sławomir Lipkowski.

   • „Sławomir Lipkowski, dyrektor generalny afrykańskiej firmy, która miała wydobywać fosforyty, oświadczył, iż znajduje się ona w stanie niewypłacalności i złożył wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego.”
    No to piękna perspektywa przed ZAK!

Skomentuj