Odwiedzający cmentarze wrzucili do puszek Patriotycznego Kędzierzyna-Koźla ponad 10 tys. zł

12

Aż 10 052 złotych i 13 euro zebrało Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle podczas zbiórki prowadzonej przy cmentarzach na Kuźniczce, w Kłodnicy oraz w Koźlu.

To nie pierwsza kwesta Patriotycznego Kędzierzyna-Koźla prowadzona wśród osób odwiedzających cmentarze. W poprzednich latach pieniądze zbierano na ekshumacje Żołnierzy Wyklętych. Tym razem Stowarzyszenie zorganizowało samodzielną kwestę. Zebrane środki będą przeznaczone na renowację nagrobków powstańców śląskich i żołnierzy podziemia niepodległościowego spoczywających na kędzierzyńsko-kozielskich cmentarzach. Członkowie stowarzyszenia zlokalizowali na przykład grób powstańca warszawskiego odznaczonego orderem Virtuti Militari, który ze względu na brak opłaty został przeznaczony do likwidacji.

– Za naszą wolność i niepodległość przelewali krew, gotowi zawsze ponieść najwyższą ofiarę w obronie Polski. Powstańcy Śląscy, Powstańcy Warszawscy, żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego spoczywają także na kędzierzyńsko-kozielskich cmentarzach. Wśród nich m.in. Powstaniec Warszawski Kazimierz Michniewicz, odznaczony orderem Virtuti Militari. Niestety, znajdujący na cmentarzu Kuźniczka grób pana Kazimierza został przeznaczony do likwidacji. Zaniedbanych i zapomnianych mogił polskich bohaterów jest na kedzierzyńsko-kozielskich nekropoliach więcej – tłumaczą członkowie Stowarzyszenia.

12 KOMENTARZE

 1. Nie lubię SPKK ze względu na ideologię. Ale cel kwesty szczytny. Żałuję że zapomniałem portfela na cmentarz. Za rok wrzucę podwójnie. Na fotkach zabrakło panów Tyliszczaka i Marcinkiewicza, którzy zbierali w Koźlu.

 2. Jest szczytny cel, są fotki, trochę to przypomina „przypadkowe” zdjęcia zrobione aktorom na ściankach. Przyszły dyrektor GA ZAK jest na zdjęciach, zdobywa sympatię . Jest OK. Zapytany prywatnie po co to robi, przecież polityka to bagno odpowiedział krótko i zwieźle: Dla kasy! Bravo dobra zmiano.

 3. Nie przejmujcie się tymi lewakami, hejterami dla których patriotyzm to faszyzm.
  Róbmy swoje. Dziękuję wszystkim darczyńcom. Utarliśmy nosa tym „europejczykom”, którzy wstydzą się być Polakami.
  Szacun.

 4. Nie wstydzę się być Polakiem, nie jestem fanatykiem,ktoś pod przykrywką patriotyzmu wyzywa innych od lewakòw napewno jest fanatykiem. Kiedyś fanatyzm przemienił się w nazizm i było co było.Hejterem też nie jestem , tylko wyrażam swoją opinię. Mieszkam w KK i znam tych bylych kiboli, obecnych patriotów. Niewygodne jest to, że przeszłość ciągnie sie za nimi, a chcieliby mieć dzisiaj nieskazitelnie czyste rączki . Co byłoby pomocne, bo chlopy mają parcie na szkło. A z Ciebie taka patriotka, że zakupy pewnie to tylko w Lidlu robisz . Jak się nic nie wie i nic nie umie to powstają takie kòłka pseudopatriotyczne dzięki którym moźna opini publicznej pokazać że robi się coś bezinteresownego i czerpać z tego korzyści na stopie zawodowej . Lepsze i bardziej ciekawe jest Koło Gospodyń Miejskich niż organizacja sekciarska, ktòra nie liczy się z żadnym innym zdaniem poza swoim własnym jedynie słusznym.

  • Jakbyś w szkole uczył/uczyła się historii, to wiedziałbyś/wiedziałabyś, że na początku XX w. w Niemczech też żyli sami patrioci, a mimo to wywołali 2 wojny światowe. Uczmy się historii po to żeby nie powtarzać błedòw przeszłości.

   • Czyli patrioci niemieccy przekształcili się w faszystów i nazistów.
    Wniosek – patriotyzm to faszyzm. Jest mocno podejrzany i jako taki trzeba go zwalczać.
    A kim w takim razie byli polscy obrońcy walczący z Niemcami? Niektórzy twierdzą, że bandytami.

Skomentuj