Odrzańskie Ogrody zadbają o osoby ze spektrum autyzmu. W sobotę event edukacyjny

0

Galeria Odrzańskie Ogrody, przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” w Kędzierzynie-Koźlu, wprowadza udogodnienia dla osób w spektrum autyzmu, polegające na wyciszeniu obiektu tj. brak emisji ogłoszeń, komunikatów głosowych i muzyki, zarówno na pasażu jak i parkingu podziemnym galerii oraz ograniczenie oświetlenia na pasażu, w każdy poniedziałek otwarcia Centrum, w godzinach 17:00 – 19:00.

Promując wspomniane działania, Galeria Odrzańskie Ogrody wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” organizuje event, którego celem będzie zwiększanie świadomości społecznej w zakresie autyzmu, co pozwoli lepiej rozumieć zasadność wprowadzania udogodnień. Event odbędzie się 23 października w Galerii Handlowej w godzinach 12:00-17:00.

Podczas eventu na terenie galerii pojawi się sensoryczna instalacja CUBE, czyli multimedialna wyprawa w świat osób z autyzmem. CUBE ukazuje zwiedzającym w jaki sposób może odbierać świat osoba w spektrum.

Ponadto będzie prowadzony punkt konsultacyjny dla rodziców i opiekunów, realizowany przez terapeutów Stowarzyszenia. Opiekunowie mogą liczyć na profesjonalne doradztwo oraz rozwiewanie wątpliwości w obszarze rozwoju dziecka.

Partner akcji i twórca aplikacji ASDHELP, która jest przyjazną formą wspólnej interaktywnej terapii i przeznaczona jest dla dzieci w spektrum autyzmu i ich rodziców oraz dla terapeutów, wraz z Galerią Odrzańskie Ogrody, przekaże Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” – 5 rocznych subskrypcji aplikacji ASDHELP. Stowarzyszenie przydzieli niniejsze dostępy osobom potrzebującym tego typu wsparcia w terapii.

W tym dniu galeria zorganizuje dzieciom i ich rodzicom strefę z zabawkami sensorycznymi, gdzie prowadzone będą drobne konkursy z nagrodami.

Więcej szczegółów na: EVENT „ZROZUMIEĆ AUTYZM” W GALERII ODRZAŃSKIE OGRODY – Odrzańskie Ogrody (odrzanskie-ogrody.pl)

Galeria Odrzańskie Ogrody to wielofunkcyjny obiekt handlowy otwarty w 2012 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Doskonale łączy funkcję oferty handlowo-usługowej z relaksem i rozrywką, dzięki czemu jest najbardziej popularnym centrum zakupów i spotkań dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolicznych miejscowości. Klienci znajdą tu ponad 60 sklepów popularnych marek polskich i zagranicznych, strefę restauracyjną, kawiarnie, kino Helios oraz nowoczesną siłownię.

Materiał partnera

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj