Odkurzacze automatyczne iROBOT powyżej 4000 zł – czym charakteryzują się poszczególne modele?

0

Odkurzacze iRobot uchodzą za jedne z najnowocześniejszych sprzętów, które pomagają utrzymać porządek w domu. I tak faktycznie jest – z każdym rokiem producent wypuszcza nowe, bardziej zaawansowane urządzenia, z udoskonalonymi technologiami ułatwiającymi zadbanie o ład w przestrzeni wokół nas. Dobrze mieć świadomość, że nawet budżetowe modele, które kupimy za niewiele ponad 1000 zł, mają takie funkcje, jak tworzenie harmonogramów na podstawie naszych nawyków, sterowanie głosowe czy kompatybilność z aplikacją mobilną.

Czego możemy więc się spodziewać po najbardziej innowacyjnych opcjach, których cena przekracza 4000 zł? Pora przyjrzeć im się bliżej, by odkryć nowoczesne rozwiązania za nimi stojące!

Odkurzacz automatyczny powyżej 4000 zł – najważniejsze innowacje

O tym, że inteligentne uczenie się nawyków, by stworzyć harmonogramy sprzątania, nie jest funkcjonalnością zarezerwowaną wyłącznie dla najwyższych modeli, zdążyliśmy już wspomnieć. Najbardziej zaawansowane odkurzacze iRobot stawiają jednak na inteligenta rozwiązania. Jednym z nich jest Imprint™, czyli korzystanie z inteligentnych map, na których możemy ustawić przestrzenie bez dostępu dla robota. Dodatkowo szereg czujników pozwoli urządzeniu wykryć dywan i zmienić sposób czyszczenia – zatrzymać mopowanie i skupić się na odkurzaniu.

To dopiero początek zaawansowanych możliwości, jakie daje zaawansowane urządzenie. Kolejną bardzo istotną kwestią jest innowacyjny system operacyjny iRobot OS, który jest mózgiem całego urządzenia. Odkurzacz uczy się, kiedy i gdzie ma sprzątać, a w czasie całego procesu omija szereg przeszkód, w tym pozostawione na podłodze przez dzieci zabawki.

Prawdziwą rewolucją w modelach powyżej 4000 zł jest jednak stacja ładująco-czyszcząca Clean Base. Robot sam do niej wraca, a następnie – automatycznie usuwa zgromadzony brud. Daje to ogromny komfort użytkowania, bo odkurzanie praktycznie… robi się samo! Odkurzacz pracuje bowiem na podstawie wypracowanych harmonogramów, by potem pozbyć się zanieczyszczeń, bez konieczności pamiętania o regularnym opróżnianiu zbiornika.

To przełomowa technologia, która pozwala skupić się na innych aspektach codzienności – o sprzątanie zadba bowiem inteligentny odkurzacz!

Odkurzacz iRobot powyżej 4000 zł – przegląd modeli

Jakie mamy do wyboru modele marki iRobot powyżej 4000 zł, w których czekają na nas najbardziej zaawansowane rozwiązania? Do wyboru mamy dwa sprzęty – odkurzający i odkurzająca-mopujący. To, na który postawimy, zależy od naszych potrzeb i rodzaju powierzchni w domu. Oba będą świetnym wyborem dla każdego, kto szuka realnego odciążenia w domowych obowiązkach.

  • iROBOT Roomba Combo j7+ (c755840) – robot odkurzająco-mopujący z całkowitym, automatycznym unoszeniem modułu mopującego. Gdy tylko urządzenie napotka na dywan, moduł mopujący unosi się, przełączając z odkurzania i mopowania na samo odkurzanie. Wśród szeregu funkcji, oprócz tych wspomnianych powyżej, warto odnotować czujnik kurzu, który wykrywa zabrudzenia i na nich koncentruje swoją pracę, a także automatyczne pobieranie aktualizacji, by dostępne funkcje były zawsze na czasie.
  • iROBOT Roomba S9+ – robot odkurzający oferujący szereg innowacji. Oprócz tych omówionych wcześniej, należy podkreślić na przykład takie, jak automatyczna współpraca z robotem mopującym Braava jet m6. 40 razy większa moc ssąca w tym modelu to element zaawansowanego, 3-stopniowego systemu sprzątania. Podobnie jak we wcześniejszym modelu, także i tutaj mamy stację Clean Base, która umożliwia automatyczne pozbywanie się brudu z pojemnika odkurzacza, a następnie – przechowywanie zgromadzonego kurzu w szczelnych workach AllergenLock do 60 dni.

Odkurzacza automatyczne iRobot w sklepie MediaMarkt to zarówno zaawansowane sprzęty powyżej 4000 zł, jak i bardziej budżetowe modele. Dobrze zapoznać się z ich możliwościami, by wybrać najlepszy odkurzacz do domu!

Materiał partnera

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj