Odeszli w ostatnich 12 miesiącach. Wspominamy zmarłych z naszego powiatu

1

Rektor Politechniki Opolskiej oraz trzy osoby związane ze światem sportu. W ostatnich 12 miesiącach opuściło nas kilku zasłużonych mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Piotr Warner był dziennikarzem, który od lat opisywał wydarzenia sportowe z różnych aren naszego powiatu i regionu. „Pelego” doskonale znali prezesi, zawodnicy i kibice klubów piłkarskich, ale też sympatycy innych dyscyplin. Relacjonował na żywo spotkania Zaksy Kędzierzyn-Koźle na arenach lokalnych i regionalnych rozgłośni radiowych. 21 listopada 2018 roku przygotowywał się do poprowadzenia transmisji ze spotkania Ligi Mistrzów pomiędzy Zaksą a czeskim klubem CEZ Karlovarsko, gdy doznał udaru. Cztery dni później zmarł w kozielskim szpitalu.

3 grudnia 2018 roku w wieku 72 lat odszedł Jan Stolarek. Przez ponad 50 lat był związany z sekcją modelarską Miejskiego Ośrodka Kultury. Był trenerem kadry Polski modelarzy pływających klas M. W trakcie swojej pracy wychował kilka pokoleń medalistów mistrzostw Polski i Świata. Za swoją pracę trenerską i wychowawczą był wielokrotnie nagradzany przez władze różnego szczebla.

Bolesną stratę odnotowali sympatycy klubu piłkarskiego z Reńskiej Wsi. 4 stycznia 2019 roku ataku serca doznał prezes miejscowego Śląska Elmar Flegel. Z klubem związany od kilkudziesięciu lat, w ostatnich latach pełnił funkcję jego prezesa. W swojej działalności społecznej angażował się szeroko w inicjatywy podejmowane przez miejscową parafię, współdziałał też w kole Mniejszości Niemieckiej.

17 lipca 2019 roku zmarł Marek Tukiendorf. Urodzony 9 października 1964 roku w Polskiej Cerekwi był honorowym obywatelem tej gminy. Profesor nauk rolniczych, w latach 2005-2012 pełnił funkcję prorektora ds. nauki Politechniki Opolskiej. W 2012 roku został wybrany na rektora Politechniki Opolskiej, cztery lata później uzyskał reelekcję. Wielokrotnie nagradzany za pracę naukową i akademicką.

1 KOMENTARZ

Skomentuj