Oddziały szpitala w Kędzierzynie-Koźlu w pełni wyposażone w instalacje tlenowe

11

Po przekształceniu Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu dysponuje 280 łóżkami dla pacjentów zarażonych koronawirusem, z których aż 260 ma możliwość podłączenia do instalacji tlenowej. 

Decyzją Wojewody Opolskiego SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu od dnia 2 listopada br. realizuje zabezpieczenie medyczne na II i III poziomie dla Pacjentów ze stwierdzonym koronawirusem.

 – Decyzja przewidywała utworzenie 280 łóżek przeznaczonych tylko dla pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2 i takim zasobem obecnie dysponujemy. Od piątku 6 listopada przyjmujemy na nowe oddziały w pełni wyposażone w instalacje tlenowe – informuje dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło.

• W obecnej chwili do dyspozycji pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 jest pełna liczba 280 łóżek.
• Z czego 20 łóżek jest przeznaczonych na OIOM.
• Łóżek z możliwością podłączenia do instalacji tlenowej jest łącznie 260.
• Zakończono wszystkie awaryjne przebudowy potrzebne do funkcjonowania w nowej formule.
• Od piątku 6 listopada przyjęto już 18 pacjentów na nowe miejsca dla osób zakażonych koronawirusem.

– Czerpiąc z doświadczenia pierwszej fali epidemii, obecne przekształcenia przebiegały sprawniej, ale i dokładniej. Przygotowaliśmy i mamy po odbiorach instalacje tlenowe na 260 łóżek w całym obiekcie. Na przekształconych oddziałach mamy do dyspozycji pacjentów przygotowane łącznie 280 łóżek oraz zmodyfikowane zaplecze medyczne od procedur począwszy po porządne śluzy dekontaminacyjne. Pracuje personel obu przekształconych oddziałów. Wcześniej pracowaliśmy hybrydowo, ale jak wiemy jest trudnym utrzymywanie zespołów na COVID i nieCOVID. Obecnie pracujemy wyłącznie w COVID, to daje większą stabilność. Oczywiście stale przydałoby się więcej rąk do pracy, apele pozostają aktualne – tłumaczy Jarosław Kończyło.

Informacje praktyczne dla pacjentów:

• Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna wróciła do lokalizacji na ul. Judyma 4 w dni po-wszednie od 18.00, w dni wolne całodobowo. Do poradni można się dodzwonić dedy-kowanym nr telefonu 77 40 62 752
• Do dyspozycji Pacjentów pozostaje ambulatorium urazowo-ortopedyczne zlokalizowane w naszej przychodni przy ul. 24 kwietnia 7. Pracuje ono w godzinach od 15.00 do 23.00 w dni powszednie oraz od 7.00 – 23.00 w dni wolne od pracy.
• W chwili obecnej poradnie specjalistyczne pracują normalnie.
• Pracuje drugi z punktów „wymazowych” zlokalizowany przy hali sportowej/Wodnym oKKu na osiedlu Azoty. Punkt ten pracuje od godziny 9.00 do 14.00, natomiast punkt „wymazowy” na parkingu przy szpitalu w Koźlu od godziny 14.00 do 20.00.
Rejestracja do obu punktów odbywa się TYLKO telefonicznie pod nr telefonów:
• Punkt w Koźlu – nr telefonu 690 694 999
• Punkt w Azotach – nr telefonu 690 694 775
Rejestracja do obu punktów jest możliwa w dni robocze w godzinach 8.00-12.00.

Szpital prosi o przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych: dystansu społecznego, częstej dezynfekcji rąk oraz poprawne ubieranie maseczek.

11 KOMENTARZE

 1. To ładnie . Ale nie ładne jest pozostawienie ludzi bez leczenia szpitalnego na choroby onkologiczne, kardiologiczne, neurologiczne i pozostałe na terenie powiatu K-K. Wynika z tego że już nie ma znaczenia czy się umrze na powyższe schorzenia czy na Sars Cov 2 – Covid19. Samorządowcy (Wojewoda, Starostwo) zadecydowali olewając tym samym nas społeczeństwo. Tylko zakłady pogrzebowe i ksiądz będą „zacierać ręce”.

  • To może z kopacza rowów zechcesz się przebranżowić na kopacza grobów? Będziesz miał wreszcie zajęcie i nie będziesz zanudzał komentarzami pod różnymi nickami typu KAT, Koźlanin, psychol z Branic itd.

   • Kto tu jest psycholem nie trzeba wskazywać – jaka szkoda. Ciągłe psychozy i omamy na temat Koźlanina i Kata… Pewnikiem zaś wyjarałeś za dużo tych dopalaczy popijając tanią berbeluchą. Tylko cud że poskładałeś literki….. Ciekawe czy po tym wpisie dalej będziesz bredzić ?

     • Jaka szkoda teraz Krzysio… czy jak się tam zwiesz bo zawsze korzystasz z czyjegoś nicka. Co, już berbelucha ci się skończyła, a po dopalaczach tylko w dyńce spustoszenie…. Jednak nadal bredzisz !!!!!
      A jak się nudzisz to miotłę w ręce i możesz w Kędzierzynie liście z chodników posprzątać, guliki wyczyścić w sam raz dla ciebie robótka !!! Jak byś nie wiedział to tu tematem jest : Oddziały szpitala w Kędzierzynie-Koźlu w pełni wyposażone w instalacje tlenowe….
      Lecz nie oczekuje byś poskładał literki i coś na ten temat nabazgrał…

  • Sama prawda. Od momentu, jak przekształcili całkowicie szpital, tylko proszę, żeby nikomu z rodziny nic się nie stało, bo będzie dramat. Ludzie będą umierać na ulicy i w domach, bo nie otrzymają należnej opieki i pomocy na czas. Za co my płacimy składki? Szpital ogromny, a ze względu na 280 łóżek, które i tak nigdy nie będą w całości zapełnione, my nie mamy się gdzie leczyć, kiedy będzie taka potrzeba. Karetki jeżdżą od szpitala do szpitala. Ludzie będą umierać na zwykły wyrostek, nie wspominając już o gorszych chorobach. Strach się bać…

 2. opowiadacie głupoty ,medycy wykonują swoją prace,taki mają zawód,anie wieczne utyskiwanie jak to cięzko ,praca to praca a inni to co leżą w pracy.Odrazu wszystko sie im należy,,,,,troche pokory

Skomentuj