Oddali hołd powstańcom warszawskim. Poseł Katarzyna Czochara złożyła kwiaty pod pomnikiem w Parku Pojednania

7

W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara złożyła kwiaty pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej w Parku Pojednania.

Katarzyna Czochara oddała hołd wszystkim bohaterom sierpniowego zrywu w 1944 roku. Złożenie kwiatów nastąpiło pod pomnikiem poświęconym ofiarom II wojny światowej w Parku Pojednania.

To dla mnie bardzo ważne wydarzenie, które właśnie przy tym pomniku postanowiliśmy upamiętnić. To hołd dla wszystkich tych osób, które walczyły o wyzwolenie Warszawy, Polski. Bolesny jest fakt, że gdy Warszawa się wykrwawiała, nieopodal stała Armia Czerwona. To był wielki bohaterski zryw i mamy obowiązek o nim pamiętać – mówi Katarzyna Czochara.

7 KOMENTARZE

 1. Składała z rodziną? No i jeszcze to: Bolesny jest fakt, że gdy Warszawa się wykrwawiała, nieopodal stała Armia Czerwona. Czyli Armia Czerwona to okupanci czy potrzebne było ich wsparcie jak wskazuje pani z PiS? Mogliby raz na zawsze ustalić status Armii Czerwonej i rozpowszechniać jedno stanowisko.

  • Nazwisko twoje zobowiązuje. Sowiecka armia stała na prawym brzegu Wisły i nie atakowała Niemców, którzy mogli spokojnie walczyć z Powstańcami Warszawskimi. Dopiero jak Warszawa została niemal zrównana z ziemią, to ruszyła sowiecka ofensywa, po ponad miesięcznej przerwie (Pierwsza faza sowieckiego „wyzwalania” polskiej stolicy rozpoczęła się 10 września 1944 r.).
   Dla przypomnienia – w skład 1 Frontu Białoruskiego, „wyzwalającego” Warszawę, wchodziła I Armia Wojska Polskiego.

   • Z historii dostajesz 2 z minusem. Wiesz gdzie stali i za to właściwie ta ocena. Reszta nie ma nic wspólnego z faktami.
    Siadaj!

Skomentuj