Oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym – uroczystości patriotyczne odbędą się w Chróstach i Gościęcinie

18

1 marca odbędzie się Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości odbędą się w tym roku także w Chróstach i w Gościęcinie w gminie Pawłowiczki.

Obchody zaczną się o godzinie 10:40 od złożenia wieńców pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w Gościęcinie. Następnie odbędzie się uroczysta msza, a o 12:00 wszyscy przeniosą się do domu kultury w Gościęcinie na przegląd poezji i piosenki o Żołnierzach Wyklętych.

W tym roku goście będą mogli wziąć także udział w rajdzie konnym „Wilcze Echa” trasą prowadzącą z Gościęcina do Chróst. Na miejscu w ośrodku szkoleniowo – jeździeckim, na uczestników będzie czekać wojskowa grochówka, ognisko z kiełbaskami, możliwość spróbowania swoich sił w konkursie strzeleckim oraz „popołudnie z piosenką patriotyczną”.

Organizatorami wydarzenia jest Polska Platforma Ekologiczna, gmina Pawłowiczki, a patronat nad wydarzeniem objął starosta powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego Paweł Masełko.

18 KOMENTARZE

 1. PiS już nie zajmuje się Żołnierzami Wyklętymi, ta koncepcja budowania narodu wokół zbrodniarzy upada. Czas przemyśleć tę „nową tradycję”.

  Że tak zapytam, jaki związek z tą ziemią mają wyklęci żołnierze?

  • Nie wiesz @Yoda jaki związek mają z tą ziemią żołnierze wyklęci?! 😳
   To może PO-czytaj sobie coś o tym, co działo się w Gościęcinie zaraz po wojnie 🧐

   Mam nadzieję, że POtrafisz czytać ze zrozumieniem. 🙄 A jeżeli nie za bardzo Ci to idzie, to może chociaż spytaj kogoś bardziej kumatego 🤭

   Ewentualnie również zerknij, co działo się w tamtych czasach w okolicy Grodkowa.🤭
   Albo chociaż trochę PO-pytaj – Panie geniuszu 😎

 2. Organizatorami wydarzenia jest Polska Platforma Ekologiczna: z KRS wynika: DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z REKULTYWACJĄ I POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z GOSPODARKĄ ODPADAMI.
  Jak idą pieniądze, to wiadomo – przez swoich.

 3. Żołnierze wyklęci – wymysł opcji politycznej PO. Czyli tak naprawdę żadni bohaterowie tylko ci którym po II wś niepodobało się że zabrano im majątki czy powołana władza (przedwojenne burżujstwo). A przecież to ówczesny zachód oddał nas ruskim czemu nikt o tym nie wspomina ?

 4. Podoba mi się, że ci, którym nie podobają się gwiazdy czerwone na murze cmentarza, dają te gwiazdy i jeszcze symbole komunistyczne, za co grozi kara, na plakat.

 5. Moje zdanie jest takie.
  Byli to ostatni Polacy, którzy (po 1944 r.) nie pogodzili się z przejęciem Polski przez Sowietów.
  W większości oddali za to życie w walce lub w katowniach. Oprawcami byli inni Polacy na służbie ZSRR. Historia różnie Ich ocenia ale nie można o Nich zapomnieć.

 6. Czy ci – twoim zdaniem – „bohaterowie” przeprowadzili zamach na Stalina? Albo na Bieruta? No, to byłoby coś, skoro tak się sprzeciwiali. Ale, nie, on woleli łupić i mordować maluczkich, często całe wsie. Rzeczywiście bardzo to bohaterskie. Tacy Banderowcy w wersji „dobre bo polskie”.

  • Teza, że byli zwykłymi bandytami została wymyślona przez komunistów z UB i KBW i jak widać niektórzy do dzisiaj ją powtarzają.

   • Oraz mieszkańców wiosek, które były napadane. Ofiary napadane, grabione, czy gwałcone przez wyklętych żyją do dzisiaj.

   • Znowu Alina bredzi chyba po zbyt dużym łyku benzeu. Ogień był taki na Podkarpaciu co robił ? Okradał ówczesnych rolników. To jest jak Solidarność która została powołana dla obrony ludzi pracy i co ? Ci co wówczas się dołączyli do tego ruchu nic nie robiąc od trzydziestu lat zarządzają tym krajem. To oni rozwalili stocznię oraz kopalnie… I co są za zwykłymi ludźmi ? Może oni też są wedle ciebie bohaterami. To oni wymyślili tych niezłomnych. Zamknij okno i nie wdychaj benzenu może trzeźwiej będziesz rozumkować.

    • W rzeczywistości poszczególne grupy „żołnierzy wyklętych” reprezentowały nieraz krańcowo odmienne wizje odrodzonej Polski oraz sposobów osiągnięcia niepodległości, a niektóre organizacje zwalczały się wzajemnie. Ale to nie powód aby z wszystkich robić bandytów i antysemitów. Większość oddała swoje życie nie godząc się na komunizm.

     • Kto i kiedy tak strasznie oddał życie za komunizm ? Chyba znasz jakąś nieznaną historię. Oprócz ludu wlaczącego w 1956, 1970 i 1981 do końca stanu wojennego…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj