Od wtorku zmiana organizacji ruchu na placu budowy nowego ronda na obwodnicy

7

Trwa budowa ronda w miejscu ostrego zakrętu na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu zmieni się we wtorek – wynika z zapowiedzi wykonawcy.

Rondo będzie początkiem budowanej obwodnicy północnej, która połączy Kędzierzyn-Koźle z autostradą A4. Jego budowa rozpoczęła się 8 marca, zakończy zaś w grudniu. W pierwszym etapie zamknięty został prawy pas ruchu. Kolejny etap prac zakłada wyłączenie pasów wewnętrznych na dwóch jezdniach. Utrudnienia rozpoczną się we wtorek i potrwają około 3 tygodni.

Natomiast w połowie kwietnia br. nastąpi przełożenie ruchu na jezdnię prawą, co potrwa około 4 miesięcy.

7 KOMENTARZE

 1. Włodarze PiS zawsze dotrzymują słowa, obwodnica powstaje, dokończymy ją. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Kłosowski już ostrzy nożyczki dla premiera Obajtka.

 2. „Natomiast w połowie kwietnia br. nastąpi przełożenie ruchu na jezdnię prawą, co potrwa około 4 miesięcy.”

  Jezdnię prawą jadąc od Pogorzelca, czy jezdnię prawą jadąc od Blachowni? Jezdnia północna lub południowa byłyby chyba bardziej jednoznaczne. Ewentualnie wschodnią lub zachodnią, jeśli brać pod uwagę tylko fragment od ronda do os. Piastów.

 3. Istniejąca już część obwodnicy powinna spełniać swoje zadanie jednocześnie powinien zmniejszyć się ruch ciężkich pojazdów przez ulice Koźla dzielnicy Stare Miasto. Niestety tak nie jest. Nadal większość ciężkiego tranzytu przejeżdżą m.in. ul Racławicka ,24 kwietnia oraz Głubczycką. W niektórych budynkach zwłaszcza obok wymienionej arterii w momencie przejazdu ciężarówki wszystko się trzęsie.
  Wywrotki jadą z dosyć sporą prędkością i nadmiernie hałasują i to już przed godziną 5 rano. Pomimo zgłoszenia do Pani Prezydent, nic magistrat nie zrobił w tej sprawie. Mało tego w odpowiedzi piszą ,że miasto postara się by zwiększyć bezpieczeństwo oraz stwierdzili iż muszą tędy jeździć owe pojazdy ze względu na istniejące zakłady….
  Nie wiem jakie zakłady miała Pani Prezydent na myśli ? Bo w okolicy wymienionych powyżej ulic nic nie ma.
  Najwidoczniej Włodarze nawet nie wiedzą co się znajduje i gdzie na terenie miasta. Po prostu ręce opadają tym bardziej że nic nie zrobiono pomimo potrącenia pieszych jakiś czas temu. Czy musi dojść do tragedii ? Pani Prezydent czemu w takim bądź razie w Kędzierzynie w Śródmieściu mogliście zabronić przejazdu ciężkiemu tranzytowi, a w Koźlu nie ? Już nie wspomnę o innych uszczerbkach o których była mowa w piśmie
  czyli brak patroli policji od godziny 22 do godziny 6. Czy za mała ilość ławek w tym uszkodzone na terenie kozielskiego parku. W Azotach potrafiliście zrobić jak się należy chociaż mało kto z tego będzie korzystał. Więc ja jako mieszkaniec jak to nazywacie „Miasta możliwości” mogę stwierdzić z pewnością że możliwe jest zrealizowanie tych postulatów lecz hamulcem jesteście wy Władza. Nie słuchacie społeczeństwa lokalnego….

 4. A na Kłodnickiej po wymianie nawierzchni rok temu, kałuże po deszczu. Czy wykonawca udzielił jakiejś gwarancji na wykonane prace ?
  Czy ktoś z Urzędu może to wyegzekwować czy niema takiej opcji ?

 5. Mieszkaniec Starego Miasta jesteś nudny jak flaki z olejem. Skończ już zaśmiecać forum wklejaniem tego samego tekstu. Wyjaśniłem cię kiedyś dokładnie z jakiego powodu samochody ciężarowe jadą ul. 24Kwietnia. Jadąc od strony Kędzierzyna, Raciborza i Głubczyc w stronę Kłodnicy, Zdzieszowic, itd. to jest jedyna droga.

 6. Powiem Ci że lepsze kałuże na równej drodze niż dziury których nie sposób ominąć bo są na całej szerokości na dalszym odcinku Kłodnickiej.

Skomentuj