Od wtorku internetowe głosowanie na zadania z budżetu obywatelskiego

0
Wśród tegorocznych pomysłów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego znaleźć można m.in. budowę zapętlonego toru dla rowerzystów czy rolkarzy na Pogorzelcu.

Remonty chodników, tor rowerowy, place zabaw czy kolejna tężnia. Znamy już listę zadań do realizacji w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, która zostanie poddana pod głosowanie. Trwa głosowanie w siedzibach rad osiedli, a od najbliższego wtorku głos będzie można oddać również przez platformę internetową.

– Wpłynęło bardzo dużo propozycji zadań. Oprócz tych tradycyjnych, chodników czy terenów zielonych, jest dużo propozycji tworzenia miejsc aktywności na zewnątrz. Cieszy się to dużą popularnością – mówi prezydent Sabina Nowosielska.

Do 9 marca można zgłosić się do siedziby rad osiedli i w sposób tradycyjny zagłosować na wybrane przez siebie zadanie. Może to zrobić każdy mieszkaniec danego osiedla. Od 10 do 31 marca głosowanie przeniesie się do sieci. Swój głos będzie można oddać za pośrednictwem internetowej platformy dostępnej pod adresem:

https://budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl/

Tam też przejrzeć można cały wykaz zgłoszonych zadań.

Skomentuj