Od wtorku Czysty Region będzie odbierał odpady według harmonogramu

2

Związek Międzygminny „Czysty Region” informuje, że od jutra, tj. 21 kwietnia br., wszystkie odbiory odpadów komunalnych odbywać się będą według harmonogramów. Dotyczy to także zbiórek akcyjnych i Mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (MPSZOK).

Dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla MPSZOK na ul. Grunwaldzkiej 42/44 będzie czynny w każdą 1 i 3 sobotę miesiąca od godz. 9:00 do 13:00. Najbliższy zostanie zorganizowany w sobotę 2 maja. Do punktu w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami oddać można odpady segregowane tj. tworzywa sztuczne, papier, szkło, odpady zielone, przeterminowane leki, gabaryty, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny czy gruz. Szczegóły funkcjonowania MPSZOK znajdują na na stronie Związku: http://www.czystyregion.pl/nasz-system/mobilny-pszok.html

Nie wiesz, gdzie wyrzucić dany odpad? Związek zaprasza do korzystania z wyszukiwarki odpadów, dostępnej na stronie http://www.czystyregion.pl/edukacja-ekologiczna/jak-segregowac.html. Aktualnie w bazie znajduje się ponad 700 rodzajów odpadów.

2 KOMENTARZE

  1. Spod śmietników pozabierać w końcu te stare wersalki i kawałki mebli na oś. Piastów, bo wygląda to na jakieś slumsy. Zalegają od ponad miesiąca i co chwile tych gratów przybywa a potem leżą na trawie przy parkingu i na resztkach krzewów, bo sie nie mieszczą w śmietniku. Odkąd ten pseudo ”czysty region” zajął się wywozem śmieci to jest coraz gorzej. Kiedyś inne 2 firmy się tym zajmowały na terenie miasta i nie było takiego dziadostwa. Po co to zmieniali. Skąd oni tą firmę wytrzasnęli w ogóle. Dopiero powyżki ludzie dostali za wywóz smieci a syf coraz większy. I jeszcze ta dezynfekcja moczem w śmietnikach co jakiś czas.

Skomentuj