Od wczoraj nie ma wyników jakości powietrza ze stacji pomiarowej na osiedlu Piastów

12

Awaria techniczna stacji monitorowania jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu. Od wczoraj niewidoczne są wyniki pomiarów. Trwają prace zmierzające do usunięcia usterki.

Ostatnie wyniki jakości powietrza z automatycznej stacji przy ulicy Bolesława Śmiałego opublikowano wczoraj o godzinie 10. Jak informują przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, występuje brak łączności ze stacją.

Niezwłocznie po wykryciu awarii na miejsce skierowano pracownika, który zajmuje się jej usunięciem. Stacja na bieżąco zbiera informacje dotyczące jakości powietrza, jednak nie są one publikowane na stronie. Po usunięciu awarii wyniki pomiarów z ostatnich kilku godzin będą widoczne dla mieszkańców.

12 KOMENTARZE

 1. 16 listopad 2020
  https://kk24.pl/pomiary-ze-stacji-na-piastow-roznia-od-wynikow-uzyskanych-w-blachowni-benzenu-moze-byc-wiecej/
  Z informacji wynika, że stężenia benzenu na stacjach Piasty i Broniewskiego są skorelowane a na stacjach Piasty i Szkolna nie są.
  Wniosek może być tylko jeden. Benzen na terenie zakładów w Blachowni jest emitowany stale, całodobowo, a tzw piki wynikają ze zmiany kierunku wiejącego wiatru. W nocy, często następuje zmiana wiatru na wschodni i stąd mamy „piki”.
  Szkoda, że opolski WIOŚ nie badał stężeń benzenu w Sławięcicach. Tam, ze względu na różę wiatrów średnioroczne stężenie benzenu byłoby znacznie większe niż na Piastach.
  PS
  Podobne korelacje stężenia benzenu wykazują stacje na Piastach i w Zdzieszowicach. Obie są dziwnym trafem ustawione na zachód od potencjalnych trucicieli. A ponieważ wiatry wschodnie są rzadziej to wskazania są zaniżane. Trzeba by ustawić dodatkowe stacje pomiarowe w Raszowej i Sławięcicach.

 2. Od pomiaru tak WYJĄTKOWO ogromnej ilości benzenu brakło skali i czujniki padły? 😕 A nawet zakorkowała się cała stacja pomiarowa? Coś takiego

   • Uspokój się i nie panikuj. Nasze społeczeństwo nie tylko zabija benzen , o którym tak głośno od ponad roku. Zabija nas cała TABLICA MENDELEJEWA. Już od dawna rejon Blachowni, Azot i Zdzieszowic nazywano Trójkątem Bermudzkim. Tróją nas z każdej strony zakłady, poruszające się po drogach pojazdy, wyziewy z domów…. Teraz możesz spokojnie umierać nie tylko z powodu koronovirusa lecz na wylew ,zawał … do wyboru do koloru… Tym bardziej że w tym mieście pomocy medycznej szpitalnej nie otrzymasz. Tak czy inaczej „śmiertka” cię dogoni jak każdego z nas.

    • Dziwię się niezmiernie takiemu bagatelizowaniu problemu benzenu. Szczególnie, że ciągle są pytania co robi władza aby ten problem rozwiązać.
     A teraz jak pojawia się bardzo obszerny i ciekawy artykuł-informacja Senatora Godyło, to znika on po jednym dniu z głównej strony portalu kk24.pl a redakcja trzyma na stronie głównej pełno nieaktualnych już informacji sprzed trzech, czterech tygodni. Tak po prostu nie wypada działać.

Skomentuj