Od wczoraj ciepłe kaloryfery w mieszkaniach. Rozpoczął się sezon grzewczy w mieście

3

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu poinformował o rozpoczęciu sezonu grzewczego w mieście. Od wczoraj lokatorzy budynków, do których ciepło dostarcza miejska spółka mają w mieszkaniach ciepłe grzejniki.

Kilka chłodniejszych dni mocno dało się odczuć mieszkańcom, którzy wyczekiwali na moment, gdy kaloryfery w ich mieszkaniach zrobią się ciepłe. Od wczoraj nie muszą oni martwić się zimnem za oknem.

– Od kilku dni otrzymywaliśmy zapytania od wspólnot z terenu miasta, które zaopatrujemy w ciepło. Po zgłoszeniu się naszego największego odbiorcy, którym jest RSM Chemik uruchomiliśmy sieć. Ciepło płynie już do wszystkich naszych odbiorców na terenie miasta – informuje Jolanta Gądek-Rypel, prezes zarządu MZEC.

3 KOMENTARZE

  1. Kto wyczekiwał tem wyczekiwał. Zaraz się ociepli a już grzeją. Człowiek okna otwiera, wietrzy chałupę co chwilę a tu rury ciepłe. Niedługo to będą chyba cały rok grzać. Z tym nowymi podzielnikami to sobie możecie sami grzać. W zimie człowiek nie grzał bo nie było potrzeby a w lecie będzie grzał czy podczas jesieni. Poruszać się trochę i poćwiczyć to zaraz człowiek jest rozgrzany.

  2. Chłopie jak ci gorąco i duszno to pozakreciaj zawory a nie karz innych i nie wymyślaj filozofii. Nie każdy jest przyzwyczajony do zimnego chowu

    • Chłopi to byli w Biskupinie zmarźluchu. Dopiero lato się kończy a chrzanisz jakby jakieś przymrozki już były. Odkręcić wszystkie zawory i jeszcze kurkę zimową załóż w mieszkaniu. Delikatni ci ludzie się porobili, że się w dyni nie mieści. Zero odporności. Nagrzeje w chałupie, wyjdzie na powietrze a potem cherla, bo się dorobił. Za ćwiczenia się weź a nie chrzanisz o jakichś zimnych chowach. Pewnie we wrzątku się jeszcze kąpiesz żebyś nie przemarzł w 20 kilku stopniach w mieszkaniu. Z realistą to nie masz nic wyspólnego.

Skomentuj