Od szansy do efektów. Dziewiąta konferencja „Słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych”

0

Za nami IX Konferencja „Słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych” zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania był temat „Od szansy do efektów”.

Rodzice, opiekunowie, terapeuci i pedagodzy spotkali się w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy, aby wymienić się doświadczeniami w zakresie pracy z osobami niepełnosprawnymi.

– To już dziewiąta edycja konferencji z cyklu „Słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych” pod wiodącym tytułem „Od szansy do efektów”. Jest to cykliczne wydarzenie w naszej szkole, które daje możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami, nauczycielami i opiekunami osób niepełnosprawnych. Aby dobrze pracować z młodzieżą niepełnosprawną, musimy dać im szansę. Mam nadzieję, że ta konferencja pokaże dobre praktyki, które będą mogły być wykorzystywane w ich kształceniu – mówił starosta powiatu Paweł Masełko.

Zespół Szkół Specjalnych kształci uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim w klasach szkoły podstawowej, szkoły branżowej I stopnia oraz szkoły przysposabiającej do pracy.

Podczas konferencji rodzice, nauczyciele oraz specjaliści, którzy na co dzień mają kontakt z osobami niepełnosprawnymi, mogli wysłuchać wykładu pod tytułem „Czy warto dawać szansę”, który poprowadziła mgr Magdalena Romanowicz, „Dostałem szansę” czyli dobre praktyki wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi stosowane w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy oraz zobaczyć program artystyczny przygotowany przez uczniów.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj