Od środy zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu. Ruszy budowa sceny na Dni Miasta

4

Fragment alei Jana Pawła II, na którym odbędą się tegoroczne Dni Miasta zostanie zamknięty już w środę, 1 czerwca o godzinie 14. Zmotoryzowani pojadą objazdem wyznaczonym przez ulicę Kosmonautów, Pionierów i 1 Maja.

Scena główna wzorem poprzednich edycji imprezy zostanie usytuowana przy rondzie Konstantego Chmielewskiego. W tym roku przygotowania do imprezy rozpoczną się już w środę, 1 czerwca. Od godziny 14 zamknięty zostanie fragment alei Jana Pawła II od ronda Chmielewskiego do skrzyżowania z ulicą Kosmonautów. Zmieniona organizacja ruchu w tym miejscu ma obowiązywać do niedzieli, do godziny 16.

Na czas utrudnień zmienią się też lokalizacje przystanków Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Komunikat spółki:

W związku z organizacją Dni Miasta Kędzierzyn-Koźle, przystanki nr 85 i 86 (Hala Sportowa) zlokalizowane przy ulicy Wojska Polskiego w dniach od 1 do 5 czerwca br. zostają przeniesione na przystanki nr 941 i 942 usytuowane przy ulicy Pionierów.

Autobusy komunikacji miejskiej linii nr 2, 5, 7, 8, 12 i 15 w tym czasie będą kursowały ulicami Pionierów i Kosmonautów. Ponowne przywrócenie poprzedniej trasy i przystanków nastąpi 5 czerwca lub natychmiast po dopuszczeniu do ruchu zamkniętych na czas trwania imprezy części ulic Wojska Polskiego oraz Alei Jana Pawła II.

 

4 KOMENTARZE

  1. A dziurska w ulicach mają się dobrze, a nawet coraz lepiej. A tu kasa idzie na igrzyska dla gawiedzi w imię lepszego przywarcia do stołków.

  2. Popieram przedmówcę, kasa jest na jakieś imprezy typu dni miasta, na lokomotywę, na koziołki i jeszcze inne bzdety a na potrzeby pierwszego formatu , chociażby załatanie dziur w pożal się boże szumnie nazywanych drogami środków brak.Gdzie tu logika tych pseudo zarządzajacych kasą miejską.
    Drogi dziurawe jak ser, chodniki krzywe ,trawska na rondach nie skoszone, oto miasto możliwości jakich w Polsce bez liku ale żeby nie było że w tym kraju jest tylko be , to są miasta porządnie zarządzane, zadbane i czyste ale to kwestia rozsądnych włodarzy miast

  3. Nie można tego gdzie indziej zorganizować? Na przyodrzańskich błoniach na przykład ? Rynku w Koźlu ? Gdziekolwiek….Miasto największe obszarowo w województwie, a impreza musi na głównej ulicy centrum się odbywać? Wstyd i „wiocha”. No po prostu odpust na prowincji. Zamykanie ulicy z powodu festynu to porażka organizatorska po raz kolejny. Smutne to.

    • Najlepiej może do Cisowej to przenieść? Albo do Miejsca Kłodnickiego? Gdzie ma się odbywać taka impreza, jeśli nie w centrum największej dzielnicy miasta?

Skomentuj