Od soboty ograniczenie działalności galerii handlowych i gastronomii. Nowe obostrzenia w związku epidemią

18

W piątek podczas wieczornego wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego ogłoszono nowe ograniczenia w związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego.

Od północy w sobotę ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Zamknięte zostaną działające na ich terenie sklepy inne niż apteki, drogerie i sklepy spożywcze. Wszystkie sklepy działające poza galeriami handlowymi, punkty usługowe i banki będą działać jak dotychczas. W hali „Manhatan” czynne będą stoiska spożywcze.

Wstęp do wszystkich lokali gastronomicznych (restauracji, pubów, klubów itp.) będzie niemożliwy. Mogą one jednak dowozić jedzenie na wynos. Nie można organizować zgromadzeń powyżej 50 osób. Jak na razie obostrzenia obowiązują na okres dwóch tygodni.

– Tego typu ograniczenia zmieniają życie Polaków. Są one potrzebne, by zabezpieczyć nas przed konsekwencjami koronawirusa. Wolimy dmuchać na zimne, ograniczać wszelkie ryzyka, dlatego wdrażamy te ograniczenia po to, by zachować maksimum prewencji – mówił premier Mateusz Morawiecki

Od północy w niedzielę zakazano także wjazdu cudzoziemców do Polski. Wstrzymano międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Natomiast Polacy wracający do kraju z zagranicy będą objęci dwutygodniową kwarantanną domową. Przywrócone będą kontrole graniczne. Normalnie będzie odbywał się transport towarów przez granicę, jak i ruch wewnątrzkrajowy.

Niestety, jak powiedział minister Łukasz Szumowski, w przyszłym tygodniu przewidywany jest znaczny wzrost zachorowań spowodowanych koronawirusem.

18 KOMENTARZE

 1. I dobrze, bo spierdoliny chodza sobie na spacerki z dziecmi a gnoje ze szkol robia sobie imprezy na zapleczach sklepu i po lasach.z innej beczki Wiecej w lesie ludzkiego gowna jak psiego, co pare metrow papier czy inny syf zawiniety lezy przy sciezkach. Tak ciezko wejsc glebiej i sie wysrac? do tego smieci dalej leza wszedzie. Zbierali ze 2-3 miesiace temu odpady do workow koledzy z ukrainy, No ale chyba im nikt nie zaplacil bo worki tak lezaly az sie rozdupcyly. Miasto mozliwosci XD, smiec na smieciu czy to czlek czy nie.

 2. Narzekacie na przekształcenie naszego szpitala w szpital zakaźny.
  Zapraszam was więc do Odrzańskich Ogrodów na pokaz nieodpowiedzialności rodziców. Rodziny z małymi dziećmi, które wszystkiego dotykają, niektóre wkładają później nie umyte rączki do buzi. Nastolatki i młodzież wałęsające się po galerii z nudów, bo dostali wolne od nauki, a dodatkowych zajęć organizować nie wolno.
  Podobnie jest też we wszystkich marketach.
  Tylko czekać, jak nasz szpital zacznie się zapełniać zarażonymi mieszkańcami naszego powiatu. Po co te apele do dzieci i młodzieży o odpowiedzialność?

  • Problem nie jest z zarażonymi koronawirusem, tylko wszystkimi pozostałymi, którzy nieroztropnie będą mieli wypadek w najbliższym czasie. Co jeśli tym samym nieodpowiedzialnym rodzicom dziecko np. połknie zabawkę? Wygląda na to, że będą musieli szukać pomocy w Opolu, na dodatek czekając w kolejce na przedarcie się przez kordon wokół Kędzierzyna. Lepiej nie planować żadnego wypadku w najbliższym czasie. Znajoma połamała kość w stopie zrzucając sobie przypadkiem zamrożone mięso, ciekawe czy doczołgała by się do Opola?

   • Jak jest kasa to szybko doposażyć „Klinika Nova,” w Kędzierzynie-Koźlu, a nie demolować wielospecjalistyczny szpital w Koźlu :)) Wówczas pozostałe placówki pełniłyby dotychczasowe funkcje. I masz problem rozwiązany :)) Zawsze „Klinika Nova,” może rozszerzyć zakres usług medycznych. :)) To kpina z tego co napisałeś :)) Są jeszcze inne placówki medyczne w Kędzierzynie-Koźlu mogące rozwiązać opisane przez ciebie problemy.

   • Nie zapominajmy że „Klinika Nova,” w Kędzierzynie-Koźlu zarządzana przez prezesa lekarza Rafał Olejnik naszego radnego w Kędzierzynie-Koźlu. :)))

  • Taka prawda. Jak zwracam ludziom uwagę żeby nie gromadzili mi się przy okienku….a pracuje w Galerii Odrzańskie, to co niektórzy żartują sobie z epidemii. Wczoraj cala rodzina z dziećmi i sama widziałam jak dziecko mazało sobie palcami w buzi a rodzic ani słowem. Brak słów.

  • Kierownictwo ludźmi się nie przejmuje skoro nie ma ograniczeń a sami odwiedzający powinni mieć choć trochę oleju w głowie i nie przychodzić, nie narażać niepotrzebnie siebie i innych.

 3. Byłam dzisiaj w Koźlu przy Rossmanie ,jest tam przystanek autobusowy ,i co widzę leżącego bezdomnego na ławce a obok dwie starsze Panie siedzą obok czekając na autobus.To ja się pytam gdzie jest straż miejska i jak się to ma do obecnej sytuacji.

 4. Na jesieni TVN rozgłaszał ,że PiS chciał przekupić prof Grodzkiego proponując mu tekę ministra zdrowia.
  Teraz powinni rozgłaszać (do spółki z GW), że Koperta-Grodzki byłby 100 razy lepszy od ministra Szumowskiego.

 5. Dziś w nocy do Kamienia Śląskiego przyjechała pokaźną grupka Niemców. Są to starsze osoby ośrodek to Sebastianeum Silesiacum
  Instytut Naukowo-Badawczy – Księdza Sebastiana Kneippa i co wy na to?

  • No i co z tego?? Masz pecha ale ta grupa”Niemcow”to mój drogi polskie Niemcy „100lat”juz poza granicami kraju. To za karę mają już nie przyjeżdżać?? Jest napisane że m. in. ludzie z obywatelstwem. Wiadomo że jak ktoś długo mieszka w jakimś kraju to ma dobry akcent. Ba moja babka chodziła do niemieckiej szkoły, w czasach zaboru. Także nie denerwuj się :)

 6. Dlaczego w sytuacji, gdy jest czerwona strefa, epidemia, galerie zamknięte i do restauracji nie można wyjść, sklepy takie jak Sznapsik na Pogorzelcu działają? I grupki co chwila się przy nich tworzą, podchodzą sobie i robią zgromadzenia wesołych panów podchmielonych? Jak to wytłumaczyć, że my nie możemy wyjść, do apteki kolejki, a alkohol jest ponad prawem czy co?

 7. Przecież znacznie bliżej jest szpital w strzelcach, znajoma tam była z urazem. Szybko sprawnie i miło jeśli tak wogóle można powiedzieć… Inna z dzieckiem, mało tego pediatra jest zawsze na dyżurze.

 8. Alkohol pomaga, fakt że, taki co najmniej 60% ale tak.Życz a będzie Ci życzone :) ja nienawidzę, alko, ale w tym trudnym czasie jakoś nie zwracam uwagi na zalewających się ludzi.

Skomentuj