Od soboty nasz powiat będzie strefą czerwoną! Kolejne obostrzenia i zakazy

29

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach i zakwalifikowaniu kolejnych powiatów do strefy czerwonej. W tym gronie znajdzie się m.in. powiat kędzierzyńsko-kozielski.

Strefą czerwoną zostaną objęte aż 152 powiaty w całym kraju. W naszym regionie to m.in. powiat kędzierzyńsko-kozielski, a także oleski, nyski, strzelecki, głubczycki, prudnicki, krapkowicki i namysłowski.

– Walka z pandemią to nasze najważniejsze zadanie. Temu podporządkowane są wszystkie nasze działania i prawie każda rozmowa dotyczy tego tematu. Nie ma nic ważniejszego dla rządu niż zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia dla Polaków – powiedział premier Morawiecki.

Limit osób mogących przebywać jednocześnie w sklepie będzie wynosił 5 na jedną działającą kasę. Działalność gastronomiczna będzie możliwa od 6 do 21, potem możliwe będzie tylko wydawanie posiłków na wynos. Wprowadzony zostanie całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych. W zgromadzeniach publicznych będzie mogło wziąć udział maksymalnie 10 osób, a w kościele na jedną osobę będzie przypadało 7 mkw. W transporcie publicznym do pojazdu będzie mogła wsiąść liczba pasażerów odpowiadająca 30 proc. ogólnej liczby miejsc bądź 50 proc. liczby miejsc siedzących.

 

29 KOMENTARZE

 1. W Opolu więcej zakażeń aniżeli u nas ale i tak u nas strefa czerwona… Czyżby dzięki szpitalowi u nas strefa czerwona? Bo nie jestem w stanie zrozumieć na jakieś podstawie są wprowadzane te strefy?! Stan wyjątkowy bez stanu wyjątkowego robią na podstawie rozporządzenia…..

  • Pezeszkadza ci to że ludzie dookoła będą musieli przestrzegać wiekszych obostrzeń? Skąd wiesz czy w sklepie nie chucha ci na szyje lekarz albo ratownik po 20h dyżurze? Spokojnie, w Polsce jedyną metodą walki z wirusem są mandaty i godziny dla seniorów, do soboty będzie w kraju ponad 10tys zakażeń dziennie i cały kraj będzie czerwoną strefą, nie będziesz się wtedy czuć „gorsza” niż mieszkańcy Opola.

   • Efekt szczucia PiS i TVP już nastąpił, czego skutkiem jest pisanie o chuchających (w domyśle) wirusem lekarzu lub ratowniku?!?
    Ludzie, co z wami?

    • Szczuje to tvnPO24 od ponad 5 lat, bo platfusy po łbie dostają w każdych wyborach i wmawiają ludziom jak to było dobrze za ich rządów na zielonej wyspie a jak teraz jest źle w wszystkim. Ocknij się z letargu, zanim coś spłodzisz, chyba że głupa rżniesz to rozumiem.

  • To samo pomyślałem jak zobaczyłem ten cyrk ze strefą czerwoną u nas. Wystarczy popatrzeć na ilość zakażeń w powiatach na opolszczyźnie. Oni chyba wzięli pod uwagę szpital i ludzi zakażonych, których przywozili z całego województwa. U nas w powiecie nie ma żadnych dużych ognisk a w Opolu co chwilę człowiek czyta o zakażeniach w szkołach itp. Wystarczy nto poczytać. Znowu będzie sterczenie o przed sklepami, bo po 5 osób na kasę przypada. To powiat opolski powinien być w strefie czerwonej razem z Opolem a nie nasz. Bo na tej mapie opolszczyzny z zakażeniami oddzielnie podają je dla Opola i powiatu opolskiego. A u nas łącznie. Chyba sobie robią jaja.

 2. w lecie nie było takiego cyrku jak teraz ilość zachorowań niewspółmiernie mniejsze. Teraz maseczki w dzień i w nocy,godzina policyjna dla seniorów,wszystko dezynfekują,ograniczenia w sklepach. a chorych przybywa lawinowo czym to świadczy że te ograniczenia o d…pę rozbić

 3. Kędzierzyn-Koźle to zawsze było „czerwone” miasto, jakoś mnie to nie dziwi. Mieszkańcy powinni być zadowoleni z decyzji wybranego przez siebie rządu, to tylko z troski. Właśnie z troski o Was Trybunał Konstytucyjny jest kierowany przez panią magister. To z troski o Was Polcy i Polacy dostajecie 500+.
  Głosujcie i nie przeszkadzajcie.

 4. To bardo irytujące że w wielkim markecie przy działających przeciętnie 5 kasach może być tylko 25 osób, a w kościele przeciętnej wielkości może ich być 100 jednocześnie. To właśnie tam jest siedlisko zarazy dosłownie i w przenośni a robi się dla nich wyjątki.

  • A Ty siedź w domu w rękawiczkach, maseczce oraz
   przylbicy. Najlepiej załatw sobie skafander z sanepidu i nie wychyla się to może przeżyjesz jakoś ta straszna pandemie

 5. I jaki to ma sens??? Mieszkam w czerwonej strefie a pracuje w żółtej 🤦 w żółtej mogą być imprezy które obsługuję przyjeżdżając z czerwonej strefy 🤦

 6. Gdzie podziały się reklamy leków ma przeziębienia i grypę? Grypa to w ogóle istnieje? A nie, corona wyparła i rządzi! Straszny ten wirus! Właściciele zakładów pogrzebowych zacierali ręce a tu psińco! Ludzi umiera …mniej 🤔

 7. Izolować seniorów. Resztę puścić na żywioł. Młodzi i silni muszą się pozarażać i uodpornić.
  Jeśli będziemy wprowadzać totalne restrykcje to i tak niedługo wszyscy umrzemy, ale z głodu.

 8. Nikt tego nie rozumie. Po co godz dla seniorów.? Jak i tak po 12tej ich najwięcej. Cyrk jak zawsze cyrk. W Holandii to bez masek śmigają i jakos aż tak nic się nie dzieje.

Skomentuj