Od poniedziałku zakupy bez godzin dla seniorów. Kolejny etap luzowania restrykcji

18

Od poniedziałku realizowany jest drugi etap odmrażania gospodarki. Otwarte zostają galerie handlowe, ale też przestają obowiązywać godziny dla seniorów.

Dotychczas od godz. 10 do godz. 12 (później z zasady wyłączono weekendy) na terenie sklepów mogły przebywać wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia. To najbardziej zagrożona koronawirusem część społeczeństwa. Uznano, że w ten sposób zmniejszone zostanie ryzyko zarażenia.

W ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki od poniedziałku godziny dla seniorów przestały obowiązywać. To oznacza, że bez względu na wiek zakupy można robić o każdej porze.

Od dziś czynne są także sklepy w galeriach handlowych. Nadal zamknięte pozostają zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, nie działają kina, gastronomia funkcjonuje wyłącznie w formule „na wynos”.

18 KOMENTARZE

 1. Przewiduję, że w związku z tą zmianą nastąpi wzrost zachorowań ludzi 65+ a więc nieuchronnie również zgonów.
  Powinniśmy chyba bardziej luzować ograniczenia ludziom młodym a seniorów jednak od nich izolować.

  • Tylko że seniorzy snując się po sklepach o każdej porze dobitnie pokazują że nie chcą być izolowani ani chronieni.

  • Sorry. To źle zabrzmiało. Wcale tego nie chcę aby było więcej zgonów.
   A może 65+ powinni wyłącznie kupować w godz. 10 – 12 a poza tymi godzinami nie powinni być wpuszczani do sklepów?

    • Mi chodzi wyłącznie o dobro tych ludzi. Ze statystyk wynika, że 90% zgonów to ludzie w podeszłym wieku. Młodsi często przechodzą chorobę niezauważalnie. Restrykcje dla wszystkich doprowadzą do upadku gospodarki i nie będzie środków na leczenie i emerytury.
     Gdybyśmy naszych 65+ (do czasu wynalezienia lekarstwa i szczepionki) potrafili odizolować od nosicieli to można by poluzować restrykcje dla reszty społeczeństwa.
     Sądzę, że to nie jest tworzenie gett.

     • Alyna, ty naprawdę nie masz mózgu? Czy chronisz te trzy pozostałe szare komórki przed nadmiernym obciążeniem? I jak zwykle wypowiadasz się w imieniu bliżej nieokreślonych „my” – ile masz tych osobowości? Psychiatra nie przyjmuje?

    • Luśka.. Kazdy wie, że ta zasada była na prącie… Jeśli między 10, a 12 w sklepie mogli być tylko starzy.. To powinni mieć zakaz wchodzenia od 12 do 10 rano.. Zeby to miało jakiś sens oczywiście… To nie jest jakieś dyskryminowanie, tylko logika.. Ale tego brakuje 90% społeczeństwa, więc się nie dziwię, że chcą się jakoś pozbyć populacji..

 2. Wszystkie twoje wcześniejsze i teraźniejsze wypowiedzi dotyczące emerytów, inwalidów, bezdomnych i tzw. meneli świadczą, że na tym punkcie masz jakiegoś bzika. Gdyby istniała trzecia rzesza, to z pewnością dostałabyś pracę, w jakimś znanym obozie koncentracyjnym a doktor Mengele ucieszyłby się na twój widok i natychmiast awansowałby cię na stanowisku ”kapo” w oddziale dla umysłowo upośledzonych.

 3. Ludzie ocknijcie się.. Żadnej pandemii nie ma.. Rząd kłamie, bo chcą wprowadzić globalną inwigilację, tzw. „RFID”, a to wszystko za sprawą Bila Gates’a..

  Szczepionka to pewnie będzie witamina C + nadajnik, który będzie nas monitorować 24/7

  Wirus to tylko przykrywka do tego wszystkiego..

  Nie musicie w to wierzyć.. Chcecie to dalej srajcie w gacie przed grypą..

  • Ale przynajmniej się popisałeś. Przecież już jesteś inwigilowany. Twój telefon namierzą z dokładnością do jednego metra, twój komputer z jeszcze większą dokładnością (wystarczy, że w sieci zaczniesz udawać terrorystę), twój PESEL znają od lekarza, przez aptekę, do zakładu pogrzebowego.
   Ciekawy jestem, w jakie bajki światowo-jewropejskie ty wierzysz.

   • Wyobraź sobie, że nie każdy ma dostęp do technologii.. A jeśli znajdzie się „dobroczyńca” ze szczepionką na panującą panikę, to uznają go za bohatera i powierzą mu swoją wolność i życie.. Z resztą.. Nie będę się rozwodził do szarej masy..

   • @Kos
    Ahahaha.. To, że ciebie starzy bili po głowie i pozbawili tej magicznej zdolności, nie znaczy od razu, że to prostackie..
    Gdyby nie wyobraźnia nie doszli byśmy do tego wszystkiego co niesie ze sobą cywilizacja.. Daruj sobie.. Wbij się w garniak i idź udawać ważnego w lidlu pajacu..

 4. Może wyrażę dosadniej to co chciałam powiedzieć oględnie.
  Polityka restrykcji z dawaniem za friko 200 mld ludziom, którzy mogliby pracować (a im się tego zabrania) i płacić podatki to jeszcze większy skandal niż 500+ dla każdego.
  Te długi zaciągniemy w bankach zagranicznych i obciążymy nimi dwa kolejne pokolenia.
  A chodzi głównie o to aby było jak najmniej zgonów z powodu koronawirusa.
  Zgonów z powodów innych chorób w tym czasie jest kilkadziesiąt razy więcej.
  Dlatego należy chronić osoby 65+. Niech pozostaną w kwarantannie domowej. Wolontariusze niech robią im zakupy. Aż świat znajdzie szczepionkę i lekarstwo na tę chorobę.
  Pozdrawiam myślących.

 5. Do pani Aliny. Proszę wybaczyć, że to piszę. Nie mam zamiaru nikogo obrazić, ani urazić. Ja należę do osób, które mają 65 lat. Poczułam się dziwnie, kiedy wprowadzono godziny dla seniorów i nigdy w tym czasie nie poszłam do sklepu. Nie mam nic przeciwko, aby seniorzy robili w większym luzie zakupy, ale mnie wydzielanie specjalnych stref czasowych bardzo źle się kojarzy. Tym seniorom, którzy potrzebują pomocy należy pomóc, ale ich nie izolować. Izolowanie ludzi w każdym przedziale wiekowym jest bardzo krzywdzące. Piszę oczywiście o ludziach zdrowych, ponieważ tacy chodzą do sklepów. Życzę zdrowia.

Skomentuj