Od poniedziałku utrudnienia w rejonie zakrętu na obwodnicy. Rusza budowa ronda

8

Inwestycja związana z północą obwodnicą Kędzierzyna-Koźla wkracza w kolejny etap. Zgodnie z harmonogramem 8 marca rozpoczną się prace nad połączeniem istniejącej DK40 z powstającą trasą. Na wysokości ostrego zakrętu, w pobliżu skrzyżowania al. Jana Pawła II  z al. Lisa, wybudowane zostanie rondo turbinowe. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prace związane z budową nowego skrzyżowania potrwają do grudnia. Roboty wystartują już w najbliższy poniedziałek. Wprowadzona od 8 marca tymczasowa organizacja ruchu potrwa do dwóch tygodni. Wykonawca zaplanował w tym czasie prace związane z poszerzeniem skarpy i pobocza na DK40. Wprowadzana organizacja spowoduje wyłączenie jednego pasa ruchu (skrajnego). Oznacza to, że na tym odcinku zamknięty zostanie prawy pas, a kierowcy jadący w stronę Pyskowic będą się poruszać po lewym pasie.

Kolejny etap prac zakłada wyłączenie pasów wewnętrznych na dwóch jezdniach. Utrudnienia rozpoczną się w połowie marca i potrwają około 3 tygodni. Natomiast w połowie kwietnia nastąpi przełożenie ruchu na jezdnię prawą, co potrwa około 4 miesięcy.

Budowany odcinek będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4 o długości około 14,3 km. Od ronda jakie powstanie w ciągu DK40 trasa pobiegnie nowym śladem omijając Sławięcice i Ujazd i włączając się z powrotem do DK40 tuż za granicą województw opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec.

8 KOMENTARZE

 1. Istniejąca już część obwodnicy powinna spełniać swoje zadanie jednocześnie powinien zmniejszyć się ruch ciężkich pojazdów przez ulice Koźla dzielnicy Stare Miasto. Niestety tak nie jest. Nadal większość ciężkiego tranzytu przejeżdżą m.in. ul Racławicka ,24 kwietnia oraz Głubczycką. W niektórych budynkach zwłaszcza obok wymienionej arterii w momencie przejazdu ciężarówki wszystko się trzęsie.
  Wywrotki jadą z dosyć sporą prędkością i nadmiernie hałasują i to już przed godziną 5 rano. Pomimo zgłoszenia do Pani Prezydent, nic magistrat nie zrobił w tej sprawie. Mało tego w odpowiedzi piszą ,że miasto postara się by zwiększyć bezpieczeństwo oraz stwierdzili iż muszą tędy jeździć owe pojazdy ze względu na istniejące zakłady….
  Nie wiem jakie zakłady miała Pani Prezydent na myśli ? Bo w okolicy wymienionych powyżej ulic nic nie ma.
  Najwidoczniej Włodarze nawet nie wiedzą co się znajduje i gdzie na terenie miasta. Po prostu ręce opadają tym bardziej że nic nie zrobiono pomimo potrącenia pieszych jakiś czas temu. Czy musi dojść do tragedii ? Pani Prezydent czemu w takim bądź razie w Kędzierzynie w Śródmieściu mogliście zabronić przejazdu ciężkiemu tranzytowi, a w Koźlu nie ? Już nie wspomnę o innych uszczerbkach o których była mowa w piśmie
  czyli brak patroli policji od godziny 22 do godziny 6. Czy za mała ilość ławek w tym uszkodzone na terenie kozielskiego parku. W Azotach potrafiliście zrobić jak się należy chociaż mało kto z tego będzie korzystał. Więc ja jako mieszkaniec jak to nazywacie „Miasta możliwości” mogę stwierdzić z pewnością że możliwe jest zrealizowanie tych postulatów lecz hamulcem jesteście wy Władza. Nie słuchacie społeczeństwa lokalnego….

 2. Zgok ,a może już pisał pismo do władzy i nic to nie dało , teraz piszę tu by wszyscy wiedzieli jak jest w mieście możliwości ….brawo kk,władza ma to w du…ie

 3. Ale że co, do grudnia będą budować rondo ????
  W Holandii takie ronda powstają w 1 (słownie jeden) miesiąc a mniejsze nawet w ciągu tygodnia…więc co oni tam zamierzają robić do grudnia ?

Skomentuj