Od poniedziałku test koronawirusa w Kędzierzynie-Koźlu tylko po telefonicznej rejestracji

2

Od poniedziałku 26 października punkt testowy na obecność wirusa SARS-CoV-2 przy przychodni przyszpitalnej SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu będzie przyjmował osoby do testów tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Specjalny nr telefonu do rejestracji to: 690 694 999. Telefoniczna rejestracja działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-12:00. Będzie można zarejestrować się na konkretną godzinę i dzień na wykonanie testu. Testy będą przeprowadzane codziennie w godzinach 8-12 oraz 14-20.

– Ostatnie dni pracy naszego laboratorium pokazują ogromne zapotrzebowanie na testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Powoduje to znaczne utrudnienia dla osób testowanych w zachowaniu dystansu społecznego oraz przedłużające się oczekiwanie na wykonanie wymazu. Zmiana jaką wprowadzamy to, by rejestrować do testów tylko telefonicznie, mamy nadzieję, że ograniczy to niepotrzebne oczekiwanie i upłynni samą procedurę testową – tłumaczy dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło.

Rejestracja następuje pod znanym już nr telefonu 690 694 999 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-12.00.

Personel w laboratorium pracuje na najwyższych obrotach całą dobę, w związku z tym prosimy o wyrozumiałą postawę w tej trudnej sytuacji dla nas wszystkich tłumaczy Ewelina Zmarzła-Wczasek, kierowniczka zakładu diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologii w SP ZOZ Kędzierzyn Koźle.

Same testy będą wykonywane w godzinach jak poprzednio – codziennie w przedziałach od godziny 8.00-12.00 i pomiędzy 14.00-20.00. Punkt testowy mieści się przy ul. 24 kwietnia 7 w Kędzierzynie-Koźlu wejście z tyłu przychodni.

Przypominamy jednocześnie że do 3 godzin przed badaniem nie należy:

  • Jeść ani pić,
  • Myć zębów,
  • Zażywać leków wziewnych,
  • NALEŻY powstrzymać się od palenia tytoniu na 60 minut przed badaniem.

Personel szpitala prosi o przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych – zachowanie dystansu społecznego, częstą dezynfekcję rąk oraz poprawne ubieranie maseczek.

2 KOMENTARZE

  1. Nareszcie dobra wiadomość. Skorzystam, bo mam „współistniejące”, więc chcę. I mam pytanie przy ookazaji, może do komentatorów: Gdzie kupić dobrą maseczkę (taką, którą można wyprać i nie białą i rękawiczki jednorazowe. Kupiłem te ostatnie w Biedronce i rozmiar M, za małe.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj