Od poniedziałku otwarcie żłobków i przedszkoli. Hotele i miejsca noclegowe zamknięte na majówkę

4
Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas wspólnej konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz rzecznika rządu Piotra Mullera podano najnowsze informacje dotyczące obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Dotychczasowe rozporządzenia rządowe dotyczące obostrzeń obowiązują do 18 kwietnia. Przedstawiciele wielu branż, których działalność pozostaje ograniczona bądź całkowicie zamknięta, ale także rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, wyczekiwali nowych informacji dotyczących luzowania obostrzeń.

Minister Adam Niedzielski na początku konferencji poinformował o 21 283 nowych przypadkach zachorowań odnotowanych w ciągu ostatniej doby oraz aż 803 zgonach. Mimo wysokich wyników, zdaniem ministra apogeum liczby zachorowań mamy za sobą, obecnie borykamy się z falą hospitalizacji w szpitalach.

– Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień. To przedłużenie ma jeden wyjątek – dotyczy przedszkoli i żłobków. Od najbliższego poniedziałku dzieci powrócą do przedszkoli i żłobków. Przywracamy również możliwość uprawiania sportu na otwartym powietrzu – poinformował Adam Niedzielski.

Minister poinformował też, że przedłużone o dwa tygodnie zostają obostrzenia dotyczące hoteli i miejsc noclegowych, co oznacza, że pozostaną one zamknięte w weekend majowy.

4 KOMENTARZE

  1. Nie wydaje się to dziwne tak dużo zgonów, czy aby to nie te szczepionki się przyczyniają, czuję że latem nastąpi 4 fala, a potem dalej.

  2. Po co go wogóle słuchąć,gada jak mu każą.Nie ma pojęcia o czym.Najpierw mówi że obostrzenia zniosą jak będzie mniej przypadków chorych.Jak się okazuje że jest mniej to wymyśla historię o zajętych łóżkach covidowych,za tydzień wymyśli cos nowego i tak do wakacji będą wodzić Nas za nos.Masakra pisowska

    • Nie tylko co mu każą, ale i jak mu każą. Większość przedstawicieli tego nierządu podczas wydalania z siebie różnych komunikatów robi oburęcznie synchroniczną siekierkę, od Matołuszka, poprzez innych Anżejów, a na Niedzielskim kończąc. Każde wystąpienie – podwójna siekierka. Masakra!

Skomentuj