Czysty Region będzie odbierał z domków tylko odpady zmieszane, popiół i bio. Gabaryty wstrzymane

27

Epidemia koronawirusa ma wpływ także na funkcjonowanie Związku Międzygminnego Czysty Region.

Od wtorku 17 marca z zabudowy jednorodzinnej odbierane będą jedynie odpady zmieszane, popiół i BIO. W przypadku zabudowy wielorodzinnej wstrzymane zostają odbiory odpadów wielkogabarytowych, poza zaległymi, które wykonywane będą w miarę możliwości.

– Sytuacja ta jest spowodowana zagrożeniem epidemicznym w kraju oraz troską o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz mieszkańców naszego regionu. Dziękujemy za Państwa zrozumienie – informuje Czysty Region.

Związek Międzygminny Czysty Region informuje także, że z uwagi na rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa zawiesza przyjmowanie petentów w biurze przy ul. Szkolnej 15 w Kędzierzynie-Koźlu w terminie od 12.03.2020 r. do odwołania.

Obsługa klienta odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem komunikacji telefonicznej (tel. 77 446 11 97 lub 77 446 11 93) i elektronicznej (biuro@czystyregion.pl). Dodatkowo, na korytarzach biura rozmieszczone zostały specjalne pojemniki, do których można wrzucać deklaracje i pisma.

27 KOMENTARZE

 1. Czysty region to chyba tylko z nazwy. W ogóle sobie nie radzą z tymi śmieciami w mieście. Wcześniej na osiedlach jeżdziły inne firmy i lepiej to wyglądało. Teraz śmieci często zalegają pod blokami, już nie mówiąc o nagminnym laniu w śmietnikach.

 2. Czyli w związku z epidemia wywiozę odpady do lasu tam zutylizuja się naturalnie , czysty region tylko z nazwy niestety , opony , meble itd to siedlisko wirusa ha ha

 3. Nie pierwszy raz Czysty Region miga się od pracy w tym roku. Śmieci się walają po osiedlach, gruz, meble, itp. nie wywożone. Może by tak ogłosić dyspenzę od opłat? No tak tylko kto i z czego im pensyjki wypłaci.

 4. Zawieszam zatem płatności moich rachunków z powodu zagrozenia naszego zdrowia i zycia poprzez zaniechanie obowiazków instytucji mianującej się szumnie brzmiącą nazwą „Czsyty region”.

 5. Pani szefowa „Czysty Region”Kolenda-Łabuś była kiedyś śpąicym posłem na Sejm, a teraz jest BEZNADZIEJNYM szefem tego niby Czystego Regionu !!!

 6. Region dla zmyłki zwany czystym ma ciągle jakiś trudny problem do rozwiązania najpierw to pożar później choroba pracowników a teraz wirus. Ale zdaje się, że największym problemem jest dobór kadry kierowniczej, która nie radzi sobie w trudnych sytuacjach.

  • Ty lolo coś tam. Co to za patologiczna szlamowata nazwa co.

   • DianaD, Marek126 – ABC ma rację. To jest jak podatek. Za to że szkoły, przedszkola teraz zamknięte a są utrzymywane z naszych podatków (przecież ludzie dostaną wynagrodzenie normalne a nie pomniejszone) też żądacie zwrotu części podatku? NIE – bo kasa na to ukryta jest w naszych normalnych opłatach… Za śmieci płaciły od osoby, a nie od usługi. Przecież w końcu wszystko Ci odbiorą.

    • Jaki podatek? Od czego? Umowa cywilno-prawna i deklaracja. Jedna ze stron usługi nie wykonuje znaczy że druga nie musi płacić. Wszystko.

 7. Kupując usługę oczekuje jej wykonania. Płacąc w piekarni za 10 bułek chce 10 a nie 7 bo koronawirus. Powinni zwrócić kasę za niewykonane usługi.

 8. Szanowni Państwo w jaki sposób mamy wrzucać plastiki, papier oraz szkło do kontenerów skoro są zamknięte i chcąc to zutylizować musimy otwierać klapy dotykając je po kilku setkach osób, bezdomnych i żulikach? Od dzisiaj przestaję segregować. Ps. W zamierzchłych czasach butelki wrzucało się przez otwory w klapach kontenera.

 9. Proponuję pod siedzibą któregoś dnia i o któreś godzinie się spotkać aby zrobić mały protest . Trzeba się zmobilizować

 10. LUDZIE! Tam też pracują ludzie, mają rodziny, dzieci!! MYŚLCIE. Nie rozumiecie że tam też może brakować rąk do pracy, ludzie też mają opiekę, L4???? Siedzicie sobie w domkach i czekacie na wywóz co? Ci, którzy odbierają odpady też narażają swoje zdrowie!! Nowy koronawirus może żyć w powietrzu przez kilka godzin. Na niektórych powierzchniach za to żyje nawet dwa do trzech dni. Odkryto to w testach przeprowadzonych przez naukowców we współpracy z rządem USA.
  Poza tym co się stanie jak te gabaryty poleżą? Umrzemy? Że szkło, plastik i papier trochę dłużej w domu potrzymacie? (bo z altan ma byc odbierane normalnie?) Przecież i tak w końcu odbiorą wszystko, to nie rozumiem Was….

 11. Rzeczywiście zakażenie pracowników wywożących nieczystości jest duże, gdyż wśród odpadów są również biologiczne. Lecz z drugiej strony nie opróżnianie już pełnych kubłów, kontenerów może skończyć się
  skażeniem biologicznym czy plagą szczurów. A tego chyba nikt nie chce.
  Dziś w Koźlu brak jakiejkolwiek ekipy wywożącej śmieci. Pełne kubły są wystawione. Usługa nie wykonana więc opłaty nie powinny być pobrane. Przecież nie będziemy utrzymywać rzeszy biurokratów w Czystym Regionie.

Skomentuj