Od poniedziałku kryta pływalnia nieczynna. Potrzebna przerwa technologiczna

5

Kryta pływalnia przy alei Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu od poniedziałku 16 lipca będzie nieczynna w związku z przerwą technologiczną.

Przerwa jest zaplanowana i ma miejsce każdego roku. W obiekcie przeprowadzone zostaną rutynowe prace konserwatorskie i remontowe. Wymaga to jednak wyłączenia basenów z użytkowania. W tym roku przerwa potrwa do 10 sierpnia.

Niezależnie przed krytą pływalnią powstaje nowy skwer z fontannami. Inwestycja nie wpływu na funkcjonowanie obiektu.

Zamknięcie pływalni oznacza, że na terenie Kędzierzyna-Koźla nie będzie dostępny żaden publiczny obiekt basenowy. Tak jest od zamknięcia basenów w Azotach – po raz ostatni można było z nich korzystać trzy lata temu. Niedogodności miało zrekompensować otwarcie nowego obiektu, który powstaje w ich  miejscu. Inwestycja jest jednak mocno opóźniona i nie wiadomo, kiedy zostanie ukończona, choć z ostatnich deklaracji władz miasta wynika, że część odkryta będzie udostępniona jeszcze w wakacje.

5 KOMENTARZE

 1. Skwer będzie, ale łysy bo wyrwano z korzeniami wiele drzew mimo protestów mieszkańców
  . Przybędzie trochę trawy i krzewów ale bez drzew a to już kalectwo.

 2. Ważne że ta wycinka drzew następuje z funduszu europejskiego w imię powiekszania w miescie obszarów zieleni BRAWO urząd miejski

 3. Jestem już autentycznie załamany tymi wycinkami w mieście. Drzew ubyło bardzo dużo wzdłuż Jana Pawła, na Piastach, znikną częściowo na Wojska Polskiego. Pojedyncze zdrowe drzewa wycinają punktowo w pozostałych częściach miasta. W zamian sądzą krzaki i małe drzewka, które będą przydatnymi drzewami za 40-50 lat, jeśli do tego czasu nie uschna i nie polamia jak te na Piastach…

 4. Nowy obiekt na Azotach – Pani Prezydent obiecuje:
  – 1 czerwca,
  – nie mówiłam 1 czerwca, ale w czerwcu,
  – nie mówiłam w czerwcu tylko w wakacje,
  i pewnie następne będzie:
  – mówiłam, że w wakacje ale nie mówiłam, którego roku,
  :-)

Skomentuj