Od poniedziałku prawie cały szpital w Kędzierzynie-Koźlu tylko dla pacjentów z koronawirusem

13

Niestety, od poniedziałku mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla ponownie zostaną bez normalnie działającego szpitala. Niemal w całości zostaje on zarezerwowany wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem.

Jak na dzisiejszej sesji rady miasta Kędzierzyna-Koźla poinformował Jacek Mazur, zastępca dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu, decyzją wojewody opolskiego i ministerstwa zdrowia SP ZOZ będzie przyjmował wyłącznie pacjentów z koronawirusem. Wyłączony z przekształcenia pozostaje jedynie oddział pediatryczny, geriatryczny i pulmonologiczny.

Oznacza to, że pacjenci niezarażeni będą ponownie zmuszeni do szukania pomocy szpitalnej poza Kędzierzynem-Koźlem – najbliższe szpitale znajdują się w Strzelcach Opolskich i w Krapkowicach.

Łącznie od 2 listopada szpital w Kędzierzynie-Koźlu musi zapewnić 280 łóżek „covidowych”. Dotychczas SP ZOZ działał w formule hybrydowej, przyjmował pacjentów niezarażonych, jak i z pozytywnym wynikiem testu.

Punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej zostanie przeniesiony do szpitala przy Judyma w Kędzierzynie. Uruchomiona zostanie także poradnia chirurgiczno-ortopedyczna (ambulatorium) w przychodni przy ulicy 24 Kwietnia. Przychodnie działające w ramach SP ZOZ będą działać jak dotychczas.

Zostanie uruchomiony drugi punkt wymazowy – w kontenerze na parkingu przed Halą Azoty. Będzie działał w formule „drive thru”, a więc bez wychodzenia z samochodu. Punkt zacznie działać w sobotę lub w poniedziałek.

Przekształcenie szpitala jest bezterminowe.

13 KOMENTARZE

  • Gówniarstwo się bawi a normalni ludzie przez nich cierpią. Najpierw seria zbiorowego biegania w stadzie przez dwa weekendy a potem rykowisko w odcinkach nam zaserwowali. Szefowa tej pipidówy niedługo będzie łóżka dostawiać w jakimś hangarze za swoją nieodpowiedzialność, patrząc jaki jest przyrost zakażeń i zgonów. Szlak człowieka trafia, jak ta mieścina jest zarządzana.

 1. Przecież ponad miesiąc temu wojewoda zapewniał ,że nie zabierze Nam szpitala. Były wskazane dwa miejsca Opole i Biała. Oszukał Nas mieszkańców. Tym samym zacznie się wymieranie mieszańców Kędzierzyna-Koźla na Covid oraz przez idiotyczną decyzje kłamcy na pozostałe choroby z powodu braku pomocy medycznej i szpitalnej. To dzięki PIS-owi ,z którego wywodzi się wojewoda. A p. Tudaj i Gisman ? Co cichutko sobie siedzieć na stołkach i brać pieniądze bo tylko tyle potrafią zamiast walczyć !

  • Gratuluje kolejny raz idiotycznej decyzji i zgody na nią. Najlepiej zamknąć największy szpital z oddziałami najpotrzebniejszymi a zostawic maly szpital który nie ma żadnych potrzebnych oddziałów. Ciekawe czemu np ginekologia i położnictwo zostaje zamknięte i kobiety które są na końcówce ciąży skazane są na dodatkowy stres bo ktoś kolejny raz zgodził się na zamknięcie oddziałów. Może czas by Pani Prezydent zainteresowala się sytuacja i stanęła za swoimi mieszkańcami

   • Piszesz to tak jakbyś miał do mnie oto pretensje. Położnictwo to jeszcze pikuś w porównaniu do chorób kardiologicznych (choroby serca, wieńcowe, zawały) i onkologicznych i neurologicznych (wylewy) bo tu czas ma duże znaczenie.
    Do tego przemysł chemiczny ,węzeł drogowy ,a więc duże prawdopodobieństwo wypadów. Szpital jest jednostką podległą Starostwu Powiatowemu, czyli p. Tudaj i Gisman ,są odpowiedzialnymi. Pani Prezydent tylko może prosić ale….

   • Imbecylu nie masz nic ciekawego do roboty ? W parku leżą liście więc grabie w ręce i zasuwaj. Nie będą ci się więcej roiły idotyzmy w tym pustym łbie ! Aha spójrz w lustro tam zobaczysz regularnego cioola !

 2. Wszystko pozamykajcie!! a ludzie niech konaja i umieraja na ulicach, w domach… Tylko rządy PIS potrafi takie coś zaoferować, łamiąc wszelkie prawa nie wspominając o konstytucji, Polska za czasów wojen złoto w rezerwie była w stanie utrzymać a ta złodziejska chołota rozgrabiła wszystko dzieląc się miedzy sobą, wspierając Rydzyka a tym samym nie liczac się z obywatelami kraju!! Powoli mamy tu drugą Koree gdzie tam KIM pociaga za sznurki a u nas mały skurdupel który już za dziecka próbował ukraść księżyc

  • Tylko rządy PIS potrafi takie coś zaoferować a co pokazały rządy POpaprańców. Jaka w tej chwili jest alternatywa nowy rząd jaki kto go ma utworzyć. PO wszystko co obecnie się zrobi obecny rząd jest beeeee
   Czy przeciwnicy mają jakiś program nie najlepiej stać z boku i tyko krytykować i donosić na swój naród na międzynarodowe forum.Kto tak robi brudy pierze się we własnym domu.Wszystkie obecne chwyty PO są poniżej pasa. Teraz podburzają małolatów ciekawe co jeszcze wymyślą

Skomentuj