Od piątku obowiązuje tymczasowy zakaz wstępu do lasów

28

Premier RP wydał dyspozycję wprowadzającą tymczasowy zakaz wstępu do lasów i parków narodowych. O decyzji poinformowało Ministerstwo Środowiska.

Komunikat ministerstwa:

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

 

28 KOMENTARZE

 1. Nieprawnie !…..bo w tej Ustawie nie ma żadnej wzmianki o lasach :-)….. PIS i pisowskie Lasy Państwowe jak zwykle , zwyczajnie kłamie…..

 2. Niech ten pajac nie pier…. że ludzie robili pikniki w lasach.
  Myśliwych zwolnili z wszelkich zakazów (m.in. przemieszczania się), wiedz chodzi o to aby mogli bezkarnie polować/kłusować…. i roznosić wirusa.
  S#@m na ten tzw „rząd”

 3. Rozumiem że nie należy spotykać się w większych grupach itp…. Ale z rodziną do lasu? Przecież ludzie dostaną depresji od tego siedzenia w domach. Za to w święta można iść do kosciola co prawda 50 osób ale w zamkniętym pomieszczeniu gdzie raczej nikt dezynfekcji nie robi. Ogarnijcie się i zróbcie jedne przepisy bo tylko ludziom w głowach macicie

 4. Państwo łamie prawo,ograniczenia,które są wprowadzone są dopuszczalne tylko w sytuacji stanu wyjątkowego i stanu wojennego.Wybory widać są ważniejsze niż prawo.

 5. Im mniejsze cesarzyki, tym więcej produkują zakazów. Czemu nie wolno? Bo nie wolno. Agata zrobiła spęd licealistów i wszystko OK, mimo że 2 m odległości miało być. Dla maluczkich zakazy a paniska mają luzik.

 6. Te kolejne zakazy są dowodem na to ,że nasz rząd już nad tym wszystkim nie panuje i stąd coraz bardziej histeryczne reakcje. Większe szanse na złapanie wirusa mam w sklepie czy nawet w bloku niż w lesie-no chyba,że od jakiegoś zmutowanego dzięcioła.

 7. Co! Im do lba palnelo zakaz do Lasu. Po co!, oni Chorzy sa ci Panikarze w, rzadzie . Co oni jeszcze, buraki wymysla., Komuma wrocila. Banda jedna, l. Kombinuje i zarzyna kraj i obywateli., Kto im za to zaplacil. OBUDZCIE SIE BO NAS WYKONCZA. 🤬Wstyd.

 8. No w końcu, budzimy się ludzie :) do lasu nie można wejść bo? Ja tam rozumiem, chyba nas do czegoś większego przygotowują. Musimy się organizować ludzie! Albo zgniemy w domu, albo coś zrobimy. Pamiętajmy nas jest więcej od nich!

 9. Czerwona zaraza musi mieć założony kaganiec, bo inaczej robi, co jej się żywnie POdoba.
  Oglądnąłem na fejsbuku dwa filmiki, jeden z Parku Ojcowskiego, drugi z podkrakowskich Niepołomic. Oba z ostatniego weekendu. Parkingi zapchane, tłumy jak w sezonie na Krupówkach lub na molo w Sopocie.
  I nikt nie przestrzegał, co było widać na filmach, bezpiecznych odległości, rozmów z użyciem maseczek, witania się w rękawiczkach ochronnych. Dlatego popieram takie obostrzenia.
  I jeszcze raz polecam przeczytanie Ustawa o stanie wyjątkowym z dnia 21 czerwca 2002 r. (Dz.U. 2002 nr 113 poz. 985). Szczególnie polecam Rozdział 4 – Przepisy karne.

   • Ooo, czerwony zarażony się odezwał.
    Zarządzenie o zakazie wstępu do lasu zostało wprowadzone na podstawie Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. 2008 nr 234 poz. 1570). Przez lata nikt jej (tej ustawy) nie kwestionował, mimo że pozakonstytucyjnie wprowadzono w niej stan epidemii jako kolejny ze stanów nadzwyczajnych. Czyli ustawa wprowadzona w 2008 r. przez PO-PSL nielegalna i niezgodna z Konstytucją!
    A wam się marzy stan wyjątkowy, też zmajstrowany przez koalicję PO-PSL.

    • a pan tu znów bez mózgu występuje jaka szkoda. To coś pan oglądał na videu, to Mariolki z Brajanami co 500+ wydały na benzynę bo tania i pojechali do lasu. A co do odległości to zgłoś grupę stojących pod kościołem.

     • Jest napisane rzeczowo, to po co unosisz się. Widać emocje szaleją lub hormony. Stan wyjątkowy potrzebny, bo PO, KO i tzw. „opozycja” tak sobie życzą, bo boją się przegrania w wyborach 10 maja 2020r. :)) Może zechcieliby zadziałać na rzecz zwalczania epidemii, a nie mielić buzią. :))

 10. Chętnie zapoznam się z ustawą o stanie wyjątkowym jak zostanie wprowadzony -póki co wszystkie zakazy nie mają mocy prawnej. Tak na chłopski rozum- prędzej osoba zainfekowana pójdzie do sklepu po coś do jedzenia niż na spacer do lasu-a zwłaszcza jak ma gorączkę i jest osłabiona.

  • Może przemówią do was metody wprowadzone na Filipinach?
   „Makabryczny rozkaz prezydenta Filipin. Rodrigo Duterte polecił strzelać do ludzi, którzy łamią zasady izolacji związanej z pandemią koronawirusa.”

 11. Chcą żebyśmy siedzieli 24 h na dobę w domu i oglądali co się dzieje weglug z manipulowanej telewizji, człowiek bez z spaceru i wychodzenia z domu w końcu zwariuje a mózg zacznie plątać figle, obudźmy się aż tak źle niejest na świecie to jest zasłona ten wirus, tu chodzi o coś innego politycy i media są jak kukiełki pociągane za sznurki

 12. Pomijając powyższe komentarze.
  Czy jestem w lesie jadąc
  /idąc ścieżką rowerową z Kuźniczek do Cisowej?
  Chyba nie.
  A jadąc/idąc ścieżką rowerową z Pogorzelca do Brzeziec?
  Chyba w takich przypadkach nie ma zakazu?
  Co?

Skomentuj