Od miesiąca przy ulicy Piotra Skargi stoją znaki informujące o przeprowadzonym remoncie. Prace jeszcze nie ruszyły

3

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu od listopada zapowiada przebudowę dwóch przejść dla pieszych na ul. Piotra Skargi, jednego od ulicy Józefa Bema, drugiego od strony drogi wojewódzkiej 408. Mieszkańcy wpadają w konsternację, widząc dziurawą drogę, a przy niej tablice mówiące o przeprowadzonej inwestycji, której śladów nie widać.

Niejeden kierowca jest tu zmuszony do jazdy slalomem. Sposób prowadzenia pojazdu nie musi jednak wskazywać na jazdę na podwójnym gazie. Na ulicy Piotra Skargi cyklicznie pojawiają się dziury, które stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu już w listopadzie 2021 roku pozyskało fundusze na przebudowę dwóch przejść dla pieszych – w rejonie skrzyżowania z ulicą Józefa Bema oraz ulicy Gliwickiej, gdzie przejście znajduje się w pobliżu łuku drogi. Równolegle z przedmiotową inwestycją, zrealizowany ma zostać remont nawierzchni.

Mieszkańcy, jak i kierowcy od miesiąca patrzą ze zdumieniem na przydrożne znaki informujące o zakończeniu realizacji inwestycji. Jak wynika z uzyskanych informacji, pierwsze opóźnienie wynikało z niekorzystnych warunków atmosferycznych, bieżące z ustaleniami dotyczącymi organizacji ruchu.

– Przebudowa przejść dla pieszych ruszy lada chwila, obecnie trwają jeszcze ostatnie ustalenia związane z organizacją ruchu. Tablice informacyjne to wymóg wynikający wprost z projektu, który dofinansowany jest z pieniędzy rządowych. Takie tablice ustawiane są po podpisaniu umowy z wykonawcą – mówi Adam Lecibil ze Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

  1. Poproszę redakcję o wybranie się na ulicę Mostową. Odcinek w stronę osiedla wyremontowany, za to ten prowadzący do zakładów azotowych to dramat. Niech ktoś się w końcu tym zainteresuje.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj