Od jutra zniesienie zakazu przemieszczania się dla dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia

2

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szefa kancelarii prezesa rady ministrów i ministra zdrowia poinformowano o wycofaniu zakazu przemieszczania się dla dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia.

Konferencja poświęcona została realizacji narodowego programu szczepień oraz aktualnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jutro zostanie zniesiony zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16. roku życia, który obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 16.

– Dzisiaj zostanie wydane rozporządzenie, reguły będą obowiązywały od jutra, nie ma tu żadnej warunkowości – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przedstawiciele rządu zapowiedzieli też dalsze odmrażanie łóżek szpitalnych w 13 z 16 województw w kraju, w tym w województwie opolskim. Szczegółowe informacje dotyczące placówek, w których zmniejszana będzie liczba tzw. łóżek covidowych mają podać urzędy wojewódzkie.

2 KOMENTARZE

  1. Pozostawienie dziecka samego w domu lub na ulicy może stanowić dla niego narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Rodzic lub opiekun może za takie zachowanie ponieść odpowiedzialność karną określoną w art. 160 k.k. Rodzic traktowany jest jako gwarant, tj. osoba na której ciąży szczególny obowiązek opieki nad narażonym na niebezpieczeństwo dzieckiem, a w związku z tym poniesie surowszą odpowiedzialność karną za popełnienie przestępstwa typu kwalifikowanego (art. 160 § 2 k.k.), również w sytuacji, gdy działa nieumyślnie. Wystarczającą przesłanką poniesienia odpowiedzialności karnej jest sam fakt wystąpienia bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagraża życiu dziecka albo może doprowadzić do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – nie musi nastąpić skutek, wystarczające jest samo zagrożenie, które powinno być realne. Dziecko pozostawione samo na ulicy wg ministra zdrowia nie jest narażone na żadne zagrożenia? Serio? A dziecko samo ma się teraz gdzie przemieszczać? na zamknięte lodowisko? Na zamknięte boisko? czy na zamknięty stok? W szkole trzeba pisać kartki, RODO, podawać pesele dziadków, wujków, ciotek bo dziecko nie może samo opuścić budynku szkoły a teraz taki człowiek wychodzi i opowiada w tv takie bzdury? W jakim my kraju żyjemy?

  2. Co da to rzekome zniesienie obostrzeń jak i tak gówniarzerka robi co chce i o której godzinie chce. Teraz im zrobili ferie – to jakieś nie porozumienie… Do szkoły nie chodzą bo nie muszą bo pandemia. Uczyć się nie chcą – no najlepiej dać im już od razu świadectwa ukończenia szkoły… Za jakiś czas będzie pokłosie niedouczonych….

Skomentuj