Od dzisiaj rusza policyjna akcja znakowania rowerów

0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają do udziału w akcji znakowania rowerów. Swoje dwa koła będzie można włączyć do policyjnej bazy przez najbliższych kilka tygodni.

Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu specjalnego oznaczenia dla każdego roweru. Jednoślad jest następnie rejestrowany w elektronicznym systemie przedmiotów oznakowanych. Każdy rower ma dzięki temu indywidualny numer, po którym można ustalić jego prawowitego właściciela.

Policjanci przed oznakowaniem roweru, wypełniają jego kartę ewidencyjną. Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się wyłącznie na podstawie dokumentu tożsamości właściciela. Osoby niepełnoletnie mogą oznakować swój rower w obecności jednego z rodziców lub opiekunów prawnych.

Akcja rusza już dzisiaj i potrwa aż do końca lutego. Rejestracji roweru będzie można dokonać w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Wojska Polskiego 18 oraz w kozielskim komisariacie przy ulicy Racławickiej 3, w następujących terminach:

terminarz

Skomentuj