Od 22 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu bezpłatna komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy

28

Samorządy do wielu form pomocy kierowanych do uchodźców z Ukrainy dołączają również propozycję bezpłatnego transportu miejskiego. Także w Kędzierzynie-Koźlu osoby z Ukrainy będą mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Już od 22 kwietnia wszyscy obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę po 23 lutego 2022 roku, mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Bezpłatne przejazdy autobusami dla obywateli Ukrainy możliwe będą na postawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Czasowa ulga ma ułatwić naszym gościom przemieszczanie się po Kędzierzynie-Koźlu w celu załatwienia ważnych spraw w urzędach czy szukaniu pracy. Będzie obowiązywać do 30 czerwca.

28 KOMENTARZE

 1. No chyba się przesłyszałem,to chyba przesada.My mamy do roboty naginać,płacić za wszystko a tu nas rządzący darmoche rozdają?!!! Hellloooo????!!!wy tam w urzędach -dobrze się czujecie????

 2. Fakt, że doświadczyli bardzo dużo złego. Ale chyba to jest już przesada, żeby tak różnicować ludzi. Niby dla czego mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają płacić za komunikację, skoro jest możliwe żeby komunikacja była darmowa. W innych miastach włodarze jakoś potrafili to zorganizować i nie ma tam teraz takiego podziału. Na lepszych i gorszych.

 3. To już gruba przesada. Osoby niepełnosprawne stopnia lekkiego muszą płacić za przejazd kupując cały bilet.
  Osoby posiadające umiarkowany stopień niepełnosprawności muszą kupować bilet ze zniżką. Reszta mieszkańców jak dorośli do 75 roku życia by dojechać do lekarza, urzędu, domu, pracy korzystają z usług MZK, a w tym celu płacą z przejazd. Ograniczmy już te rozdawnictwo. Rozumiem woja i te sprawy ale do licha nie kosztem społecznym. Ciekawe kto nam pomoże jak my nie będziemy mieli ? Bo U.E. nie kwapi się do zapłaty należnych pieniędzy wręcz chcieli by uwalić jeszcze Polskę.

 4. Radni PIS inicjując ten pomysł przewidzieli, że ich wyborcy będą teraz nastawieni wrogo do Ukrainców?
  Jeśli o to im nie chodziło, to powinni wydać oświadczenie wyjaśniające cel i potrzeby, bo jak można tu przeczytać, to nikt nie wie skąd ten pomysł i kto go przedstawił.

 5. No a mieli być traktowani tak samo jak m , a tu nagle jesteśmy dyskryminowani. Może będziemy teraz w mniejszości polskiej, na własnej ziemi.

 6. Zawistne plemię. Autobus pojedzie bez względu na to czy wsiądzie do niego obywatel Ukrainy czy nie. Żałujecie im 3zł za bilet? Sami nie macie? To nie wam burzą domy, zabijają dzieci i gwałcą żony. Opanujcie się trochę.

 7. Prpozycje Jeszcze paru przywilejów dla gości z Ukrainy;

  -Talony na posiłki w Kebab barach i restauracjach.
  -Darmowe przejazdy taksówką
  -Przyjęcia u lekarzy bez kolejki
  -Darmowe lekarstwa w aptekach
  -Mieszkanie komunalne zwolnione z czynszu.
  -Talony na ubrania i buty
  w sklepach Odrzańskie Ogrody

  Rado,Pani Sabino,do dzieła !!

  • Norbert, ty nie nie tylko nie masz wąsa, ale i mózgu.
   Wyobraź siebie na tułaczce wojennej poza ojczyzną, gdzie musiałbyś płacić za bilet w środkach komunikacji, za leki ratujące twoje zdrowie itp.
   Zaraz się żachniesz i zripostujesz, że ty jesteś bogacz, zarabiasz krocie i jak miałbyś uciec przed wojną, to swoim samolotem, z torbami złota i plikami waluty wymienialnej.
   Tak, tak, należysz do elity finansowej…

   • Skoro tak dobrocią pałasz, to im oddaj swoje mieszkanie, a nie pie… l tu!!! A kto nam Polakom pomógł w 1939 już zapomnieliście!!!
    Gdzie słowa Zolenskiego przepraszamy Polaków za naszych ojców i dziadków, poza tym do Polski uciekli pewno Ci gdzie nawet pół bomby nie spadło, a tam gdzie działania wojenne może 1%uciekło

  • Nie udław się norbrciku gołowąsy, putlerowski trollu, z rzygowin które tu zaprezentowałeś. Ci ludzie uciekli od niechybnej śmierci. Nie zbiedniejesz, Ty odczłowieczony dupku, jeśli jakiś Ukrainiec przejedzie się za darmo autobusem.

 8. Proszę jacy niektórzy szlachetni…. Zobaczymy za parę miesięcy jak i wam braknie to co wówczas powiecie cwaniaczki ? Jak teraz oddacie wszystko to później nic nie będziecie mieli. A ciekawe kto nam wówczas pomoże ?

 9. spróbuję jeszcze raz tym razem z autocenzurą:

  Już 40 dni temu zaPiSałem na tutejszych łamach przyszłą erupcję „miłości bliźniego” polskich chrześcijan. Autobus jedzie i tak pusty, bo każdy z Was wybiera stare auto po niemieckim dziadku lekarzu, co jeździł tylko do kościoła raz na kwartał.

  Co Wam przepełnionym naukami Papieża Polaka, dyskutującym nad jego encyklikami Polakom, szkodzi darmowy przejazd Ukraińca który … i tak wszystko stracił?

 10. Zal mi tych Ukraińców, którzy musieli uciekać stamtąd z powodu terroru Banderowców. Ukraińcy mówią, ze im pomagacie bo macie coś na sumieniu. Dusze pomordowanych na Wołyniu krzyczą o groby lub pomniki.Rząd w Polsce chce zrobić z Polaków” sługi ukraińskie”- czyli niewolników banderowców z ich prezydentem narkomanem. Okrucieństwa są z obu stron, tylko w Polsce jest cenzura. Obejrzycie filmy: Lary Logan,Patrycka Lancastera i wielu innych odważnych dziennikarzy a nie pierdoly dupkow nazywających siebie dziennikarzami w polskiej TV dla kołków umysłowych.

 11. Może ich jeszcze do kina weźcie i popcorn im kupcie!!!! Co jeszcze im dacie?? Może pomyślcie o nas o Waszych rodakach,paliwo drożeje, może z tej okazji i my dostaniemy darmowe bilety??!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj