Od 15 lat tworzą rodzinną świąteczną atmosferę. Za nami Sławięcickie Spotkania Adwentowe. ZDJĘCIA

0

To już tradycja, że w auli Zespołu Szkół nr 3 odbywają się Sławięcickie Spotkania Adwentowe. Każdy kolejny rok przyciąga do Sławięcic rodziny z całego powiatu. Loteria fantowa, pyszne swojskie ciasta, ręcznie robione ozdoby świąteczne i oczywiście wizyta Św. Mikołaja to już dobrze znana wizytówka imprezy.

Po raz 15. w auli Zespołu Szkół nr 3 odbyły się Sławięcickie Spotkania Adwentowe. Sala wypełniła się po brzegi, wszystkie stoliki zostały zajęte, a kolejka do stoiska z loterią fantową to najlepszy dowód na to, jak dużą popularnością cieszy się impreza w Sławięcicach. Każda kolejna edycja spotkań adwentowych przyciąga coraz więcej rodzin, które nieco szybciej chcą poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia.

– Przygotowania do imprezy zaczynamy już od września. Dużo zawdzięczamy uczniom i ich rodzicom, pomagają, wspierają i naprawdę dużo dają z siebie. Zaangażowanie, jakie wkładają w zorganizowanie spotkań, jest dla nas bardzo cenne. To jest piękne, że nie są zmuszani, oni po prostu chcą w tym uczestniczyć – mówił jedna z organizatorek spotkań Aneta Foremniak–Szenko.

Wśród atrakcji na tegorocznych spotkaniach adwentowych znalazły się m.in.: artystyczny kącik dla maluchów, ozdoby i pierniczki świąteczne, kawiarenka ze swojskimi ciastami, stoisko z naleśnikami, świece wigilijne i opłatki. W artystycznej odsłonie XV Sławięcickich Spotkań Adwentowych wystąpili m.in.: Sławięcicka Orkiestra Dęta, kabaret w wykonaniu uczniów ZS nr 3, przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola nr 8, mażoretki z Długomiłowic, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach, zespół parafialny „Szofar” oraz Barbara Szmatloch.

Dochód z imprezy przeznaczony jest na cele związane z potrzebami szkoły, tym razem placówka planuje stworzyć uczniom strefę relaksu. Zebrane pieniądze będę również przekazane na wsparcie dla najbiedniejszych uczniów.

Skomentuj